9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Malé Hoštice vyhrály v Darkovičkách

24

Hoštice vyhrály o tři branky nad Darkovičkami.

Darkovičky podaly proti Malým Hošticím příšerný výkon plný hrubých individuálních chyb. Vše odstartovala přílišná bohorovnost Kabicha, kterého obral o balon Dominik Klinger a Šafarčík měl celkem snadnou práci – 0:1. Hosté i nadále třímali v rukou dirigentskou taktovku, jenže příležitosti Jakuba Lichovníka a Šafarčíka vyzněly do ztracena. Bodové naděje domácího mužstva se tak definitivně rozpadly až zkraje druhé půle. Svědomí musel zpytovat gólman Walder, který nejprve zařídil úplně zbytečný roh. K praporku se postavil Šafarčík a našel ve vápně nehlídaného Stříbného – 0:2. Za pár vteřin Walder laškoval s balonem tak dlouho, až ho o něj připravil dotěrný Dominik Klinger – 0:3. Následně rozezvonil Šafarčík tyčku, takže udeřilo na opačné straně. Po rohu Bajgera se vyšrouboval do vzduchu Surovec a hlavou napnul síť – 1:3. Hosté však opláceli stejnou mincí. Po centru Stříbného se totiž prosadil Droppa a zaznamenal svou premiérovou trefu v malohoštickém dresu – 1:4. Darkovičkám vycházely alespoň standardní situace, což potvrdila zásah agilního Klečky po dalším rohu Bejgera – 2:4. Poslední slovo si ovšem vzal Jan Lichovník, který tak podtrhl jednoznačné vítězství hostů – 2:5. Domácí fotbalisté si touto porážkou dost zkomplikovali život, když zůstávají v blízkosti sestupového pásma.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Takovou blamáž jsem ještě nezažil. Podali jsme naprosto katastrofální výkon. Tohle by možná nestačilo ani na okres. Malé Hoštice hrály hodně vysoko, takže jsme se snažili nakopávat dlouhé balony na rychlého Moravce, ale vůbec nám to nešlo. Navíc jsme udělali obrovské chyby. Takhle se hrát nedá.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Zvítězili jsme naprosto zaslouženě, protože jsme si vytvořili hodně šancí. Domácí naopak v prvním poločase vůbec nevystřelili po naší brance. Zpočátku to byla oťukávané a potom nám soupeř pomohl velkými chybami. Hlavně nástup do druhé půle byl z naší strany snový.“

P. Walder [-] - J. Klečka [-] , M. Gai [-] , D. Strachota [-] , O. Diviš [-] (67. O. Hellebrand [-] ) , L. Lindovský [-] (81. H. Kubík [-] ) , A. Hanus [-] , T. Kabich [-] (46. T. Müller [-] ) , L. Moravec [-] (67. A. Kuřidém [-] ) , P. Turanský [-] (46. K. Surovec [-] ) , M. Bajger [-]

J. Greipel [-] - J. Lichovník [-] (46. M. Adamčík [-] ) , P. Stříbrný [-] (85. M. Pivoda [-] ) , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , D. Schrom [-] , D. Klinger [-] (87. M. Strouhal [-] ) , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] , P. Mlýnek [-] , J. Droppa [-]

ŽK: 12. D. Klinger .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PORUBEK Václav - ROBENEK Bohumil, YEGHIAZARYAN Vachik.