9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Stará Bělá vyloupil Hradec

36. T. Krejsa (p.) , 40. T. Krejsa (p.) - 3. J. Vidiševský , 12. J. Jurásek , 26. J. Dziža , 51. O. Malík , 64. T. Brezovský
24

Stará Bělá vyhrála nad Hradcem o tři branky.

Fotbalisté Hradce nad Moravicí se v sobotním odpoledni popravili sami. První obrovskou chybu vyrobil Holuša, který nejprve nezvládl kličku a poté poslal do sólového nájezdu Vidiševského – 0:1. O chvíli později vypálil z úctyhodné vzdálenosti Jurásek a nachytal domácího gólmana Válka na švestkách – 0:2. Snovou půlhodinku Staré Bělé poté uzavřel Dziža, kterému nechtěně asistoval Daniel Wiweger – 0:3. Hradec nastartovala až 36. minuta. Krejsu totiž sundal ve vápně hostující brankář Pitřík a sám faulovaný z penalty snížil na 1:3. Poté se měl pískat pokutový kop na opačné straně, jenže sudí Novák nedovolený zákrok Matyáše Lichého přehlédl. Vzápětí zatahali za záchrannou brzdu borci ze Staré Bělé, když tentokrát zajeli uvnitř šestnáctky do Daniela Wiwegera a Krejsa z penaltového puntíka znovu nezaváhal – 2:3. Tým z Ostravy ovšem nepropadal panice, protože zkraje druhé půle skóroval Malík ze standardky – 2:4. O rychlou odpověď usiloval Krejsa, ale hattricku nedocílil. Stará Bělá naopak pokračovala v kanonádě, když se o její pátý úspěšný zásah postaral Brezovský – 2:5. Ve zbytku utkání tak už nebylo co řešit. Zatímco hosté se stále drží na medailových příčkách, hosté se zřejmě nevyhnou náročnému boji o udržení.

TJ Hradec n/M
Tomáš Krejsa, kapitán Hradce nad Moravicí: Férově musím uznat, že byla Stará Bělá lepší. Soupeři jsme to ovšem hodně usnadnili, protože jsme mu většinu gólů doslova darovali. Hosté nás trápili dlouhými balony za obranu, ale hlavně jsme dělali úplně zbytečné chyby. Rozhodně jsme nepředvedli naše maximum.“

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Hodně důležité body pro nás. Začátek nám vyšel podle představ, ale před poločase přišla hrozná pasáž hry, která by se neměla stávat, a málem nás to stálo zápas. Druhý poločas už byl z naší strany klidný. Jsem na kluky dneska pyšný, jak to zvládli.

M. Válek [-] - R. Holuša [-] , D. Wiweger [-] , J. Štencel [-] , M. Černín [-] (70. J. Ondřej [-] ) , Š. Poštulka [-] , R. Lichý [-] (56. T. Wiweger [-] ) , M. Lichý [-] , R. Hendrych [-] , T. Krejsa [-] , T. Manderla [-] (79. M. Šimeček [-] )

M. Pitřík [-] - O. Malík [-] , M. Wendtner [-] (43. N. Sýkora [-] ) , J. Jurásek [-] (36. D. Charvát [-] ) , T. Brezovský [-] , J. Dziža [-] , M. Petrík [-] , J. Vidiševský [-] (74. D. Kožík [-] ) , A. Lyčka [-] (74. J. Kačer [-] ) , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-]

ŽK: 40. M. Wendtner .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: NOVÁK Dominik - SZKUTA Petr, DIMUN Michal.