7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Soupeři se rozešli smírně

22

Hradec doma remizoval se Zlatníky.

Čtvrtou remízu 1:1 v sezoně si připsaly na své konto Zlatníky, které dokonce v Hradci nad Moravicí dlouho sahaly po všech bodech. Hosté přitom udeřili již v 5. minutě. Po dlouhém autu Tomáše Němčíka prodloužil Lukáš Němčík balon na Dominika Bláhu, který uviděl ve výhodné pozici Levaye a ten nezaváhal – 0:1. Zlatníky pak ještě zazlobily při střele Dominika Bláhy, ale jinak zalezly do defenzivní ulity, se kterou si domácí fotbalisté absolutně nevěděli rady. Svěřenci trenéra Mičky sice dominovali v držení míče, jenže s výjimkou dalekonosných pokusů Machury s Manderlou toho v první půli moc nevymysleli. Po přestávce fanoušci zatleskali nádherné ráně Manderly, který jen o chloupek minul šibenici. Další zajímavé momenty nastaly až v samém závěru. Vyrovnání přišlo v 84. minutě, kdy nejprve Hebelka rozezvonil tyčku a důrazný Richard Lichý se protlačil ke gólové dorážce hlavou – 1:1. O chvíli později navíc obdržel hostující Ležák červenou kartu za kritiku rozhodčího Yeghiazaryana. Zlatníky ovšem v početním oslabení málem skórovaly. Po standardní situaci Uvíry se vyšrouboval do vzduchu Burda a balon proletěl těsně vedle tyče. V nastaveném čase zpytoval svědomí hradecký Krejsa, protože po pěkném centru Richarda Lichého netrefil cílené zařízení. Body se tak v sobotním odpoledni dělily.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Remíza je pro nás velkou ztrátou. Tahle slabý soupeř tady už dlouho nepřijel. Bohužel nám nevyšel začátek zápasu, když jsme brzy inkasovali. Zlatníky pak bránily v deseti lidech a my jsme hráli pouze po šestnáctku. Do vápna jsme sice posílali spoustu centrů, ale všechno pochytal gólman. Trošku pomohlo až vysunutí Richarda Lichého do útoku.“

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Do Hradce jsme si jeli minimálně pro bod. Remízu bereme, i když nás samozřejmě mrzí, že soupeř v závěru vyrovnal. Předvedli jsme výborný začátek, ale po vstřeleném gólu jsme se zbytečně zatáhli. Dlouho jsme se pouze bránili. Naše defenziva naštěstí perfektně pracovala, takže jsme domácí nepouštěli do větších šancí.“

M. Válek [-] - R. Holuša [-] , J. Štencel [-] , T. Moc [-] - M. Režnar [-] , T. Manderla [-] , R. Hendrych [-] , M. Černín [-] , D. Machura [-] - R. Lichý [-] - T. Krejsa [-]

K. Janetzký [-] - J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , T. Němčík [-] , M. Levay [-] (87. V. Ležák [-] ) , P. Holuša [-] (59. J. Fruncek [-] ) , D. Bláha [-] , L. Němčík [-] (46. P. Pospíšil [-] ) , O. Kořínek [-] (68. R. Uvíra [-] ) , L. Burda [-] , J. Morys [-] (68. L. Fajkus [-] )

ŽK: 32. R. Lichý - 27. L. Němčík , 90. K. Janetzký . ČK: 88. V. Ležák .
Počet diváků: 92. Rozhodčí: YEGHIAZARYAN Vachik - BARČÍK Antonín, MORAVEC Roman.