6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Malé Hoštice porazily Štěpánkovice

19

Malé Hoštice vyhrály o dvě branky.

V úvodní čtvrthodince o sobě dával hodně vědět domácí Jakub Lichovník, kterého nejprve pěkně našel Adamčík, jenže gólman Lefenda se vyznamenal. V mnohem horším světle se Lefenda ukázal v 11. minutě, protože evidentně podcenil další střelu Jakuba Lichovníka a malohoštická lavička se mohla radovat – 1:0. Hosté se snažili okamžitě reagovat, jenže Grigarčík řešil slibné přečíslení sobeckým a hlavně nepřesným pokusem. Vyrovnání potom nezařídili ani Krzisch, Heider anebo Jakub Tomíček. Zatímco v prvním poločase kladly Štěpánkovice velmi houževnatý odpor, po přestávce úplně vypadly z role. Hned ve 48. minutě obešel aktivní Jakub Lichovník brankáře Lefendu, jenže z ostrého úhlu už míč nedopravil do sítě. To se povedlo až Šafarčíkovi, který po centru Dominika Klingera krásně vymetl šibenici – 2:0. O chvíli později se po faulu na Dominika Klingera pískala penalta, jenže Šafarčík si při pokutovém kopu vylámal zuby na Lefendovi. Těsně před závěrečným hvizdem mohl skórovat Dominik Klinger, ale Lefenda vyškrábl balon perfektně do zámezí. Zatímco Malé Hoštice mohou být s úvodem sezony nadmíru spokojeny, Štěpánkovice potřebují příště bodovat, aby se vzdálily sestupovému pásmu.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli. Včera jsme tady totiž měli odpust, kde byli kluci opravdu ve formě. Vraceli se domů až v pozdních nočních hodinách. Štěpánkovice nám naštěstí nedělaly vpředu problémy, když hrozily pouze ze standardních situací. Hosty jsme za celé utkání nepustili do větší šance.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: Podle mého názoru jsme v prvním poločase byli lepším týmem, ale dostali jsme hodně laciný gól. Navíc jsme neproměnili pár solidních šancí. Po přestávce už jsme toho moc nevymysleli, když jsme postupně odpadali. Za druhou půli jsme si asi nezasloužili bodovat.“

J. Greipel [-] - P. Mlýnek [-] , J. Lichovník [-] (88. M. Holčapek [-] ) , P. Stříbrný [-] (56. D. Klinger [-] ) , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , D. Schrom [-] , M. Adamčík [-] (46. A. Rychlý [-] ) , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] , J. Droppa [-]

A. Lefenda [-] - R. Krzisch [-] , L. Kufka [-] (59. L. Peterek [-] ) , D. Novák [-] , R. Heider [-] , F. Stromský [-] (80. D. Harazim [-] ) , M. Grigarčík [-] (68. P. Benek [-] ) , J. Tomíček [-] , M. Liška [-] (80. T. Kolečkář [-] ) , M. Samson [-] , P. Grygarčík [-]

ŽK: 44. J. Droppa , 86. E. Klinger - 63. P. Grygarčík , 81. P. Benek , 86. R. Krzisch , 88. D. Harazim .
Počet diváků: 113. Rozhodčí: BARČÍK Antonín - PORUBEK Václav, TVRDÝ Zbyněk.