6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kravaře vyhrály nad Lazci

19

Kravaře vyhrály o tři branky.

Prestižní derby mezi Kravařemi a Mokrými Lazci dopadlo mnohem lépe pro domácí fotbalisty. Hosté totiž tahali za kratší konec provazu a navíc se marně dožadovali tří pokutových kopů. Favorit šel do vedení ve 13. minutě, kdy Těžký převzal balon od Nestroje a nekompromisně rozvlnil síť – 1:0. Kravaře pak mohly dvakrát svůj náskok zvýraznit, jenže Glabazňa zahodil sólový nájezd a Baranek pálil pouze do rukavic gólmana Vilímka. Mokré Lazce reagovaly nápaditou kombinací Lukáše s Líbařem, který nasadil brankáři Kurkovi potupné jesličky – 1:1. Hosté vycítili šanci, jenže střelecké pokusy Líbaře, Böhma anebo Galvase se minuly účinkem. Domácí se probudili ve 33. minutě, kdy Barcal vyslal do úniku Peterka, který nadvakrát překonal Vilímka – 2:1. Po přestávce už drželi otěže zápasu pevně v rukou borci z Kravař. Na plný bodový zisk definitivně zadělali v 74. minutě. Po rohovém kopu Kryštofa se vyšrouboval do vzduchu Bitomský, který orazítkoval břevno a poté balon zblízka doklepl za Vilímkova záda – 3:1. Bitomský na sebe upozornil ještě jednou, když se jeho střele opět postavila do cesty horní tyč. Finální podobu získal výsledek v 90. minutě. Po nedorozumění hostující defenzivy uháněl Patrik Kupka sám na Vilímka a předvedl učebnicový hokejový blafák – 4:1. Kravaře tak po dvou remízách konečně zabraly naplno.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: Dá se říct, že jsme se protrápili k výhře. Mokré Lazce byly dost slabé, ale my jsme tradičně neproměňovali šance a po zbytečné chybě jsme naopak inkasovali. V prvním poločase se ještě hosté snažili, ale po přestávce už úplně odpadli. Na tom našem letišti nedokázali běhat, takže to pro ně mohlo skončit debaklem.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Kravaře sice byly fotbalovější a vytvořili si více šancí, ale zápas hodně ovlivnili slabí rozhodčí. Nechápu, proč na zápasy vůbec jezdí delegát, protože stejně pak sudí neodpíská tři jasné penalty. V prvním poločase jsme ještě vzdorovali, ale po přestávce nám došly síly. V závěru se to docela vyhrotilo.“

D. Kurka [-] - R. Baranek [-] , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (71. J. Heger [-] ) , L. Kupka [-] (88. V. Tomíček [-] ) , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] (59. P. Kupka [-] ) , V. Kryštof [-] , K. Nestroj [-] , P. Glabazňa [-] (59. O. Bitomský [-] ) , V. Těžký [-]

Z. Vilímek [-] - M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] (62. K. Lomozník [-] ) , P. Wojnar [-] , J. Böhm [-] (69. M. Němčík [-] ) , L. Hiemer [-] (88. A. Hiemer [-] ) , D. Moša [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

ŽK: 75. K. Lomozník .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: CHMIEL Marek - DYTKO Gustav, REVAJ Jakub.