6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Zlatníky doma opět remizovaly

60. M. Levay - 24. J. Gaida
19

Tentokrát doma Zlatníky remizovaly s Bolaticemi.

Vinou slabé produktivity se Bolatice připravily ve Zlatníkách o dva body. V prvním poločase přišpendlily soupeře k jeho šestnáctce, jenže většinu šancí trestuhodně zazdily. Nejprve pálil nepřesně Šula, aby v další slibné příležitosti trefil po přihrávce Baránka domácího obránce. Hosté zlomili střeleckou smůlu ve 24. minutě. Baránka zakroutil do vápna solidní centr a Gaida dopravil míč do sítě stehnem – 0:1. O chvíli později našel Šula dobře postaveného Skrocha, který si ovšem vylámal zuby na zkušeném gólmanovi Janetzkém. Bolatice mohly litovat také situace ze 34. minutě, protože Langer zamířil po rohu Šuly kousek vedle. Druhou půli odstartovala dělovka hostujícího Monsbergera, který po sklepnutí Langera málem zlomil břevno. Za pár vteřin Plaček šikovně uvolnil Langera, jenže zázračný zákrok Janetzkého udržel Zlatníky při životě. Po hodině zápasu se tak zrodilo nečekané vyrovnání. Morys kopal dalekonosnou standardku a Levay pohotově doklepl balon do sítě – 1:1. Bolatice působily dost otřeseným dojmem, což potvrdily nebezpečné akce domácího Ležáka a jeho týmového parťáka Levaye. V samém závěru mohl rozhodnout hostující Gaida, ale po dalším rohovém kopu Šuly hlavičkoval o pár čísel výše, než by bylo potřeba. Bolatice se tedy musely spokojit s remízou, která byla již třetím nerozhodným výsledkem pro Zlatníky.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: V dnešním zápase nám chyběla spousta lidí, takže jsme získali zlatý bod. Můžeme být rádi, že se Bolaticím nedařilo při zakončení, protože jinak by bylo už po prvním poločase rozhodnuto. Několikrát nás podržel gólman Janetzký. My jsme se probudili až po přestávce, kdy jsme chtěli výsledek otočit.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Dá se říct, že jsme ztratili dva body. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ale bohužel nám to tam nepadalo. Měli jsme prostě vést tříbrankovým rozdílem a bylo by hotovo. Po přestávce jsme se přizpůsobili hře soupeře, který jen nakopával dlouhé balony dopředu. Navíc jsme inkasovali z hloupé standardky.“

K. Janetzký [-] - J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , T. Němčík [-] , M. Levay [-] , J. Kavan [-] (87. T. Prejda [-] ) , P. Holuša [-] (87. M. Bláha [-] ) , L. Němčík [-] (72. R. Uvíra [-] ) , P. Pospíšil [-] (28. O. Kořínek [-] ) , L. Burda [-] , J. Morys [-] (72. V. Ležák [-] )