6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kozmice těsně vyhrály

19

Kozmice rozhodly hned v úvodu zápasu.

Ambiciózní nováček z Kozmic tentokrát výkonem příliš neoslnil, když proti slabému Slovanu Ostrava vstřelil pouze jediný gól. Rozhodující moment přišel již ve 2. minutě. Hezkou přímočarou akci rozjel Hartmann, Turanský pak z křídla odcentroval do šestnáctky, kde se Felgenträger prosadil přes svého strážce a prudkou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Kdo však očekával útočný koncert v podání domácího mužstva, ten musel být pořádně zklamaný. Kozmice se totiž zcela přizpůsobily pomalému tempu hostů, kteří tak v první půli nečelili žádné vážnější šanci favorita. Po přestávce nastalo mírné zlepšení, když se domácí fotbalisté tlačili mnohem častěji do střelby. Svědomí zpytoval především rychlonohý Mlýnek, protože zahodil dva sólové nájezdy. Samostatným únikem se prezentoval rovněž jeho týmový kolega Hartmann, ale ostravský Slovan znovu odolal. Kozmice litovaly rovněž 70. minuty, kdy uviděl Galus ve vápně úplně volného Felgenträgera, který ovšem pověst kanonýra tentokrát nepotvrdil. Domácí se tedy museli spokojit s nejhubenějším vítězstvím. Hosté zůstávají po další porážce na chvostu tabulky.

TJ Sokol Kozmice
Tomáš Horsinka, trenér Kozmic: „Sice jsme zvítězili, ale z našeho výkonu jsem hodně zklamaný. Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme dali rychlý gól, jenže potom se uspokojili. Mysleli jsme si, že to přijde samo. Úplně jsme se přizpůsobili hře soupeře, který byl přitom zralý na debakl. Takhle se prostě hrát nedá.“

TJ Slovan Ostrava
Jaromír Krystek (vedoucí): Myslím, že by zápasu slušela remíza. Domáci ale dali branku a my ne. Vyhrál šťastnější, nikoliv lepší tým.

M. Bortlík [-] - . Silveira [-] (22. L. Lesniak [-] ) , M. Volný [-] (46. L. Kalous [-] ) , J. Holeček [-] (46. D. Mlýnek [-] ) , M. Galus [-] , V. Šimbovský [-] (61. J. Kolondra [-] ) , A. Babušík [-] , M. Remeš [-] , M. Hartmann [-] , T. Kaluža [-] , A. Felgenträger [-] (74. M. Vošvrda [-] )

Z. Hypš [-] - T. Pastrňák [-] , J. Toma [-] , D. Koukal [-] (59. R. Kostka [-] ) , D. Trunkát [-] , P. Staněk [-] (70. M. Slezák [-] ) , M. Bláha [-] , A. Šindler [-] , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-] , D. Valder [-]

ŽK: 62. A. Felgenträger , 70. M. Galus , 78. M. Vošvrda - 48. T. Pastrňák . ČK: 86. M. Vošvrda .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: PÍSEČNÝ Lukáš - JUŘIČKA Jiří, BYSTROŇOVÁ Eleanor.