6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Soupeři se rozešli smírně

15. A. Korbel , 30. A. Korbel - 12. T. Manderla , 24. D. Machura (p.)
19

Chlebičov doma remizoval s Hradcem nad Moravicí.

Sobotní duel mezi Chlebičovem a Hradcem nad Moravicí rozhodně nenudil. Hned v úvodu pálil nepřesně domácí Korbel. Hosté poprvé vystrčili růžky při pěkném pasu Manderly na Richarda Lichého, který ovšem nezkrotil mířidla. Svěřenci trenéra Axmanna však toto varování nebrali vážně, takže ve 12. minutě inkasovali. Po ukázkové kombinace Hradce nasměroval Manderla balon placírkou přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Chlebičov ale nepropadal panice a rychle odpověděl. Radek vysunul kupředu Korbela a ten nekompromisně zavěsil, když otřel míč krásně o břevno – 1:1. O chvíli později ovšem Starý nešikovně podtrhl ve vápně Štencela a pískala se penalta. K pokutovému kopu se postavil Machura a suverénně upravil na 1:2. Ani tentokrát se však hosté z vedení moc dlouho netěšili. Levák šikovně uvolnil Radka, který našel uvnitř šestnáctky Korbela a ten natřikrát propasíroval balon do sítě – 2:2. Hradec reagoval nápaditou akcí Štencela s Machurou, jenže domácí vše přežili bez úhony. Ve druhém poločase už se trávník změnil v bitevní pole. Výjimku představovala příležitost Korbela, který bodlem poslal míč vedle, takže hattrick nezkompletoval. Za hosty několikrát zkoušel štěstí z dálky agilní Machura. Jinak převažovaly nelítostné souboje, které gradovaly v závěrečné čtvrthodince. V 75. minutě neudržel nervy na uzdě Radek, protože vrazil do protihráče a po druhé žluté kartě se šel předčasně sprchovat. Zanedlouho se do sebe pustili kohouti Hoza s Veřmiřovským a také se jim před očima červenalo. Dramatický zápas se tedy obešel bez vítěze.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „Bod je pro nás málo, ale utkání jsme dohrávali v devíti lidech, takže remízu musíme respektovat. Upřímně jsme nečekali, že půjde o tak vyrovnaný zápas. V první půli jsme se ještě dokázali dostat do pár šancí, ale po přestávce už to s fotbalem nemělo nic společného. Pořád se faulovalo a hra se kouskovala.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Před zápasem bychom bod určitě brali, ale vzhledem k průběhu utkání si myslím, že jsme klidně mohli zvítězit. Bohužel jsme vždycky strašně rychle nechali soupeře vyrovnat. Po přestávce už to byla divočina, když se nám povedlo vyprovokovat Radka. Přesilovku jsme bohužel nevyužili.“

J. Hegar [-] - D. Benek [-] (43. M. Dzierža [-] ) , M. Stošek [-] (61. L. Buga [-] ) , M. Starý [-] , T. Boháč [-] , J. Radek [-] , T. Levák [-] (68. J. Moša [-] ) , A. Korbel [-] , M. Hoza [-] , D. Drexler [-] (46. J. Otlík [-] ) , R. Kolig [-]

M. Válek [-] - R. Holuša [-] , J. Štencel [-] , Š. Poštulka [-] , T. Moc [-] - M. Černín [-] , M. Režnar [-] (73. L. Veřmiřovský [-] ) , D. Machura [-] (89. J. Ondřej [-] ) , T. Manderla [-] (79. T. Hebelka [-] ) , R. Hendrych [-] - R. Lichý [-] -

ŽK: 33. J. Radek , 77. M. Hoza - 77. J. Štencel . ČK: 75. J. Radek , 81. M. Hoza - 81. L. Veřmiřovský .
Počet diváků: 92. Rozhodčí: KLEČKA Tomáš - HOŠEK Jiří, KUBÁČEK Vojtěch.