5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Bolatice rozhodly v prvním poločase

16. D. Skroch , 31. J. Monsberger , 32. J. Oberherr , 51. M. Režnar (vl.) - 86. D. Wiweger
19

Bolatice vyhrály o tři branky nad Hradcem nad Moravicí.

Bolatice zažívají velice povedený vstup do sezony. Ve třetím soutěžním kole si bez jakýchkoliv potíží poradily s Hradcem nad Moravicí. K vítězství nakročily již v 16. minutě. Povedenou akci rozjel Šula, přes Plačka a Šamárka se dostal k míči Skroch a parádní dělovkou málem protrhl síť – 1:0. O čtvrthodinku později našel Šula průnikovým pasem rozběhnutého Monsbergera, který suverénně proměnil sólový nájezd – 2:0. O pár vteřin později domácí fanoušci potřetí slavili. Monsberger předal balon Baránkovi, který okamžitě centroval a Oberherr si počínal jako zkušený mazák – 3:0. A to ještě těsně před přestávkou hlavičkoval Gaida po rohu Šuly kousek nad břevno. Hradci zhořkl i nástup do druhé půle. V 51. minutě hledal Skroch uvnitř šestnáctky Oberrherra, který na centr nedosáhl a viditelně překvapený Režnar si vstřelil kuriózního vlastence – 4:0. Od páté gólové újmy hosty uchránil pouze zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který připravil o radost Monsbergera. Do ztracena vyšuměly rovněž příležitosti Langera s Baránkem, takže začali přitápět pod kotlem borci z Hradce. Za zmínku určitě stály pokusy Černína, Daniela Wiwegera anebo Richard Lichého. Vysokou porážku ovšem hosté zmírnili až v samém závěru, kdy se po rohovém kopu Hendrycha prosadil ze vzduchu Daniel Wiweger – 4:1.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Upřímně musím říct, že jsem od soupeře čekal mnohem kvalitnější výkon. Dá se říct, že jsme se tentokrát na vítězství ani moc nenadřeli. Hradec nás příliš nepotrápil, když bylo už po prvním poločase rozhodnuto. Pro tři body jsme si došli bez větších potíží.“

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: Bolatice byly o třídu lepším mužstvem. Kdybychom po prvním poločase prohrávali pětigólovým rozdílem, tak by se asi nikdo nemohl divit. Vůbec se nám nedařilo zachytávat náběhy soupeře, u všeho jsme byli pozdě. Zlepšili jsme se až po přestávce, ale to už soupeř hrál na půl plynu.“