5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Mokré Lazce rozhodly po přestávce

1. R. Šimeček , 52. M. Lukáš (p.) , 53. M. Lukáš , 56. D. Moša , 69. J. Žurek , 74. K. Lomozník , 84. P. Galvas - 12. J. Tůma
19

Mokré Lazce vyhrály o šest branek nad Zlatníky.

Mokré Lazce se doma vůbec nepáraly s nováčkem ze Zlatník, který ovšem v prvním poločase nepříjemně kousal. Samozřejmě to neplatilo pro úvodní minuty, kdy vyslal Wojnar kupředu Galvase a ten prokázal zabijácký instinkt – 1:0. Potom ovšem převzali iniciativu hosté a hrozili především ze standardních situací. Právě po rohovém kopu Fruncka se vyšrouboval do vzduchu Tůma a precizní hlavičkou vyrovnal na 1:1. Mokré Lazce reagovaly příležitostí Wojnara, který zblízka rozezvonil tyčku. Aktivitou ovšem hýřily spíše Zlatníky, jenže Tůma, Dočkal, Martin Bláha anebo Němčík výsledkovou otočku neobstarali. Klíčový moment celého zápasu nastal v 52. minutě. Chmel totiž udeřil do obličeje Galvase a pískala se penalta, kterou proměnil Lukáš – 2:1. Stejný borec vzápětí úspěšně dorážel jedovatý pokus Galvase – 3:1. Čtvrtý hřebíček do hostující rakve zatloukl Moša – 4:1. Poté se přihlásil o slovo navrátilec do sestavy Žurek, když těžil z kvalitní práce Lukáše – 5:1. za pár vteřin však Žurek trávník opustil, protože ho sejmul červeným faulem Dočkal. V přesilovce se ještě Mokré Lazce dvakrát prosadily. Nejprve rozehrál Galvas roh nakrátko s Wojnarem a načechral lahůdkový centr na hlavu Lomozníka – 6:1. Demolici hostů následně ukončil Galvas, který převzal balon od Šimečka a z hranice šestnáctky ho umístil nechytatelně k tyči – 7:1.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Získali jsme povinné tři body, ale první poločas byl z naší strany špatný. Dali jsme sice rychlý gól, ale pak jsme se úplně strachovali o výsledek. Zlatníky nám dělaly problémy ze standardních situací, které jsme špatně bránili. V kabině proběhla docela bouřka a potom nás nastartovala penalta. Zbytek utkání jsme si užili.“

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Výsledek vypadá hrozně, ale v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon. Sice jsme brzy inkasovali, ale pak jsme se zvedli. Je velká škoda, že jsme za nerozhodného stavu neproměnili některou z šancí. Vycházely nám hlavně standardní situace. Po přestávce se proti nám pískala penalta a potom jsme se úplně sesypali.“

Z. Vilímek [-] - D. Moša [-] (66. J. Žurek [-] ) , M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , J. Böhm [-] (66. L. Hiemer [-] ) , J. Garba [-] (46. Z. Říman [-] ) , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

K. Janetzký [-] - V. Dočkal [-] , J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , T. Němčík [-] , J. Fruncek [-] (58. M. Levay [-] ) , L. Němčík [-] (58. P. Holuša [-] ) , D. Bláha [-] (86. R. Uvíra [-] ) , M. Bláha [-] (73. J. Morys [-] ) , M. Korbel [-] , L. Fajkus [-] (58. L. Burda [-] )

ČK: 71. V. Dočkal .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: BERAN Jan - PICMAUS Jiří, STARÝ Matyáš.