4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

18

Hoštice sice po poločase vedly, ale Vřesina dvěma góly zápas otočila.

Hodně smolný zápas mají za sebou fotbalisté Malých Hoštic, kteří si určitě ve Vřesině nezasloužili prohrát. Hosté naznačili své možnosti již v 7. minutě, kdy se dostali do nadějného přečíslení, jenže Wicha situaci vyřešil tím nejhorším možným způsobem. O necelou čtvrthodinku později už Malé Hoštice slavily. Erik Klinger vybojoval balon pro Dominika Klingera, který vypustil z hranice šestnáctky nechytatelnou střelu – 0:1. Potom ovšem musel Dominik Klinger trávník opustit, protože byl otřesený z předchozího souboje. Na place ho nahradil Jakub Lichovník, který hned nebezpečně hlavičkoval. Nástup do druhé půle však hostům poněkud zhořkl. Adam Hruzík totiž přetlačil ve vápně gólmana Greipela a na domácí lavičce zavládlo veselí – 1:1. Malé Hoštice ale nic nebalily, což jasně ukázala hlavička Adamčíka po standardce Šafarčíka, kdy míč putoval kousek nad břevno. Chleba se zřejmě lámal při samostatném úniku hostujícího Šafarčíka, který sice rozvlnil síť, ale ke smůle Malých Hoštic pouze tu boční. O výsledku nakonec rozhodla poslední minuta. Vřesinský Jaroš vyhrál klíčový vzdušný souboj a Greipel se po balonu natahoval marně – 2:1. Hostujícímu týmu tak místo bodů zůstaly jen oči pro pláč. Domácí jsou naopak po dvou soutěžních kolech stoprocentní.

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): Byly to nervy od začátku až do konce. Zápas to byl vyrovnaný. V prvním poločase šli hosté do vedení, nádhernou střelou Dominika Klingera do šibenice. Jeho radost byla, ale bohužel zkalena tím, že utrpěl otřes mozku po srážce s naším gólmanem. Nám se podařil vstup do druhého poločasu, kdy jsme dokázali vyrovnat a hnali se za vítězstvím, které jsme na sebe strhli v poslední minutě zápasu. Na tento gól již hosté neměli odpověď. Bohužel došlo ještě k jednomu zranění, kdy náš hráč trefil kopačkou jejich stopera. Oběma přejeme brzké uzdravení.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Tahle porážka nás strašně mrzí, protože jsme dostali gól v poslední minutě. Chtěli jsme zahustit střed hřiště a hrát na brejky, což nám vycházelo. Dá se říct, že jsme byli nebezpečnější než soupeř. Plány nám trošku zkomplikovalo zranění Dominika Klingera, ale ani potom to nebylo špatné. Oběma inkasovaným brankám se však dalo zabránit.“