4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

83. T. Miškařík , 93. J. Dziža (p.)
18

Bělá porazila Ludgeřovice o dvě branky.

Před začátkem sezony odborníci pasovali Ludgeřovice do role vážných postupových aspirantů, ale zatím se družina kouče Friče nečekaně nachází na opačném pólu tabulky. Ve Staré Bělé hosté v prvním poločase určitě nezklamali. Dokonce si vypracovali dvě slibné brankové příležitosti. Nejprve našel Fojtík uvnitř šestnáctky mladíčka Tobiáše Zbořila, který ovšem v klíčovém momentu selhal. Ludgeřovice se mohly drbat za ušima také po střele Fojtíka, protože hostující záložník v nepřehledné skrumáži neprorazil defenzivní hráz soupeře. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu. Agilní Fojtík neotevřel gólový účet zápasu ani po přestávce, protože poslal míč z dobré pozice těsně vedle tyče. Postupem času se začali osmělovat také domácí fotbalisté, kteří protivníkovi zasadili rozhodující úder v 83. minutě. Po centru zleva balon nešťastně prodloužil za sebe několikrát zmiňovaný Fojtík a Miškařík propasíroval míč do sítě – 1:0. Veškeré bodové naděje Ludgeřovic pohasly v nastaveném čase. Hurina se totiž dopustil zbytečného penaltového zákroku a sudí Robenek musel fouknout do píšťalky. Dziža následně pokutovým kopem rozhodně nepohrdl, čímž získal pro svůj tým rozhodující náskok – 2:0. Zatímco Stará Bělá se po dvou kolech vyhřívá v popředí tabulky, hosté stále čekají na první bodík.

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Dnešní výkon byl o poznání lepší než ten před týdnem, drželi jsme míč, hráli rychleji a šlo to hned poznat, soupeř už v druhém poločase fyzicky odpadl a tak to bylo jen o nás a o tom jestli dokážeme vstřelit rozhodující branku, děkuji všem fanouškům kteří dneska dorazili a podporovali nás!

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Stará Bělá asi vyhrála zaslouženě. Hlavně za druhý poločas jsme si zřejmě bodovat nezasloužili. V první půli jsme sice byli nebezpečnějším týmem, ale kromě dvou situací jsme tam nic neměli. Po přestávce už to byla úplná bída, když jsme hráli absolutně bez nápadu. Hodně nám chybí zraněný David Zbořil.“

T. Preisner [-] - J. Dziža [-] , J. Jurásek [-] , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] , M. Wendtner [-] , D. Charvát [-] (90. D. Šebesta [-] ) , A. Lyčka [-] , O. Malík [-] (73. T. Miškařík [-] ) , A. Akritidis [-] , O. Pytlík [-]

T. Hájek [-] - K. Bélai [-] , D. Fekete [-] (86. R. Bandy [-] ) , D. Martiník [-] , T. Gellner [-] , J. Němec [-] (80. D. Hurina [-] ) , M. Pěntka [-] , L. Fojtík [-] , V. Polášek [-] , T. Zbořil [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 86. T. Miškařík - 88. D. Martiník .
Počet diváků: 131. Rozhodčí: ROBENEK Bohumil - CHLEBOVSKÝ Bohumír, MORAVEC Roman.