4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Hradec doma přetlačil Mokré Lazce

9. T. Krejsa , 43. M. Černín , 72. M. Lichý - 18. P. Galvas (p.) , 31. P. Galvas
18

Hradec doma zvítězil o jednu branku nad Mokrými Lazci.

Sobotní zápas hodně ovlivnila 4. minuta, kdy se po zákroku na hostujícího Galvase dala pískat penalta, jenže píšťalka sudího Kyselého zůstala němá. Zahřmělo tedy na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Po rohu Manderly totiž propadl míč na zadní tyčku, kde hlídkoval hlavičkující Krejsa – 1:0. Mokré Lazce si spravily náladu v 18. minutě. Po špatné přihrávce Moce fauloval gólman Válek uvnitř šestnáctky Wojnara a tentokrát už Hradec nad Moravicí pokutovému kopu neunikl. Jeho exekuce se tradičně ujal Galvas a potvrdil pověst kanonýra – 1:1. O necelou čtvrthodinku později se zrodil výsledkový obrat. Čisté svědomí opět neměl Moc a Galvas po asistenci Böhma vyškolil Válka učebnicovým hokejovým blafákem – 1:2. Další příležitosti Lukáše anebo Galvase vyzněly do ztracena, takže se těsně před přestávkou přihlásili o slovo domácí hráči. Konkrétně Černín, který předvedl krásný volej a vsítil důležitý gól do šatny – 2:2. Ve druhém poločase nejprve agilní Galvas po drzém průniku rozezvonil tyčku. Klíčový moment tak nastal až v 72. minutě, kdy se probil do vápna hradecký Matyáš Lichý a levačkou upravil na 3:2. V domácím dresu potom opakovaně zpytoval svědomí Daniel Wiweger, protože zazdil dvě tutovky. Zmínit musíme především nepřesnou hlavičku z bezprostřední blízkosti po centru Machury. Hosté naposledy zazlobili při hbitém průniku Lukáše, který ovšem neuspěl, takže všechny body zůstaly v Hradci nad Moravicí. Mokré Lazce příště potřebují nezbytně bodovat, protože se překvapivě nacházejí ve spodku tabulky.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Podali jsme super výkon. Kluci to opravdu odjezdili. Do zápasu jsme výborně vstoupili, jenže potom jsme udělali dvě hloupé chyby, které soupeř potrestal. Důležitý byl gól před přestávkou, který nás dostal zpátky do hry. Ve druhém poločase nás Mokré Lazce trošku přitlačili, když jsme měli i celkem štěstí a něco pochytal brankář Válek.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: Zápas hned na začátku jednoznačně ovlivnil rozhodčí, protože neodpískal jasnou penaltu. Přesto jsme pak dokázali otočit skóre. Měli jsme si to pohlídat, ale bohužel dostává velmi laciné góly. Soupeřům necháváme při zakončení strašně moc místa. Myslím si, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to zbytečná ztráta.“

M. Válek [-] - T. Moc [-] , Š. Poštulka [-] , D. Wiweger [-] (89. T. Wiweger [-] ) , M. Černín [-] , D. Machura [-] , R. Lichý [-] , M. Lichý [-] (81. M. Šimeček [-] ) , T. Krejsa [-] , M. Režnar [-] , T. Manderla [-]

A. Novák [-] - D. Exner [-] (85. A. Hiemer [-] ) , M. Lukáš [-] , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , J. Böhm [-] (70. K. Lomozník [-] ) , D. Moša [-] (79. M. Němčík [-] ) , L. Poštulka [-] , J. Garba [-] (46. Z. Říman [-] )

ŽK: 22. P. Galvas .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: KYSELÝ Jiří - HYKL Dominik, TĚŽKÝ Michal.