3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

16

Zlatníky doma remizovaly s Kozmicemi.

Ve Zlatníkách nastala v neděli ráno velká událost, protože tamní fotbalisty čekalo premiérové utkání v I. A třídě. V roli nováčka přicestovaly Kozmice, takže o zábavu bylo předem postaráno. Ambiciózní hosté od začátku hýřili aktivitou, jenže umírali na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. V prvním poločase několikrát vybídl Galus ke skórování Mlýnka, který měl ovšem buď vychýlenou mušku anebo výborně zasáhl nestárnoucí gólman Janetzký. V domácím dresu zpackal samostatný nájezd Martin Bláha a pěknou střelou se prezentoval Korbel. Kozmice přetavily svou převahu ve vedoucí trefu až krátce před přestávkou. Na rohový kop Remeše si totiž naskočil Hartmanna a balon napnul síť – 0:1. Náskok hostů mohl okamžitě zvýraznit Felgenträger, který sice obešel Janetzkého, ale pak trefil Tůmu. Kozmicím se to vymstilo v 56. minutě. Čerstvý Dominik Bláha uviděl ve vápně Levaye a ten dal utkání novou zápletku – 1:1. O pár vteřin později ovšem zatáhl za záchrannou brzdu Tomáš Němčík a po faulu na Mlýnka se šel předčasně sprchovat. V početní výhodě mohli rozhodnout hostující Šimbovský, Mlýnek, Felgenträger anebo Hartmann, ale v koncovce pohořeli. A když už Šimbovský s Felgenträgerem rozvlnili síť, tak se ke zlobě Kozmice mával ofsajd. Zlatníky tedy s vypětím všech sil uhájily remízu.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „První poločas byl docela vyrovnaný. Pak jsme bohužel dostali červenou kartu, takže jsme se ve zbytku zápasu pouze bránili. Vzhledem k průběhu utkání je bod zlatý. Co Kozmice neproměnily, to se jen tak nevidí. Hodně nás podržel gólman Janetzký. Kdybychom však dohráli v jedenácti lidech, tak věřím tomu, že Kozmice uběháme.“

TJ Sokol Kozmice
Tomáš Horsinka, trenér Kozmic: „Jsem opravdu naštvaný. Remízu beru jako porážku, protože ve Zlatníkách jsme měli jednoznačně zvítězit. Bohužel jsme umřeli na neproměňování šancí. Kdybychom vyhráli 5:1, tak by nikdo nemohl říct ani popel. Navíc jsme vstřelili dva regulérní góly, ale rozhodčí mával ofsajd. V první řadě jsme si to ale pokazili sami.“

K. Janetzký [-] - J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , T. Němčík [-] , M. Levay [-] (68. J. Fruncek [-] ) , P. Holuša [-] (52. L. Fajkus [-] ) , M. Bláha [-] (61. V. Dočkal [-] ) , M. Korbel [-] , T. Řehulka [-] (52. D. Bláha [-] ) , J. Morys [-] (68. O. Kořínek [-] ) , P. Pospíšil [-]

D. Černý [-] - A. Felgenträger [-] , M. Galus [-] , V. Šimbovský [-] (71. M. Vošvrda [-] ) , A. Babušík [-] , L. Kalous [-] (89. J. Holeček [-] ) , M. Remeš [-] , D. Mlýnek [-] (87. T. Herák [-] ) , M. Hartmann [-] , M. Volný [-] (46. J. Kolondra [-] ) , L. Lesniak [-]

ŽK: 88. D. Bláha - 39. A. Babušík . ČK: 58. T. Němčík .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - KARAS Michal, RITTER Jakub.