3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kravaře loupily v Ludgeřovicích

16

Kravaře vyhrály o dvě branky v Ludgeřovicích.

Za jednoznačný šlágr úvodního kola I. A třídy se dalo označit sobotní střetnutí Ludgeřovic s Kravařemi. V úvodních minutách působili nebezpečnějším dojmem hráči v domácích dresech. Nejprve se mezi sebou nedohodli hostující stoper Barcal s gólmanem Hudečkem, jenže Zbořil netrefil prázdnou kasu. Zbořil zpytoval svědomí rovněž po nadějném přečíslení, když ignoroval Zbořila s Pěntkou, ale síť nerozvlnil. Kravaře na sebe upozornily při příležitosti Baranka. Chleba se lámal ve 26. minutě. Pěntka prodloužil balon na Zbořila, kterého sundal ve vápně Hudeček, a pískala se penalta. Pokutového kopu se zhostil Nagy, ale Hudeček napravil svůj předchozí faul. Těsně před přestávkou se drbal za ušima hostující Pavelek, protože si vylámal zuby na brankáři Hájkovi. V 62. minutě odstartovala pasáž, která nejspíše bude budit ludgeřovické fotbalisty ze snu. Baranek s Pavelkem totiž vytvořili skvělou palebnou pozici pro Těžkého, který nezaváhal – 0:1. O chvíli později zakroutil Schreier standardní situaci na Baranka a domácí lavička opět smutnila – 0:2. A trvalo pouze pár vteřin, kdy si výborně porozuměli Těžký s Pavelkem, po jejichž kombinaci skóroval Peterek – 0:3. Ludgeřovice zapěly svou labutí píseň v 71. minutě. Rozhodčí Moravec odpískal přísnou malou domů, Fojtík přiťukl míč Pěntkovi a ten pečetil na výsledných 1:3.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Bylo to vyrovnané utkání o prvním gólu. My jsme bohužel v úvodu zahodili několik šancí včetně penalty. Potom nás zabila ta pětiminutovka, ve které jsme třikrát inkasovali. Vůbec jsme nevěděli, co máme hrát a navíc na tom byli hosté lépe fyzicky. Za druhý poločas si asi Kravaře zasloužily zvítězit. My se z toho musíme poučit.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký: trenér Kravař: „Jsme velice spokojeni. V prvním poločase si Ludgeřovice vytvořily více šancí, a to především po našich hloupých chybách. Zlomovým momentem byla neproměněná penalta soupeře. Kdyby dali gól, tak už bychom to těžce otáčeli. Po přestávce bylo poznat, že soupeř odpadl fyzicky. Sotva na hřišti chodil. Třech bodů si ceníme.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , T. Gellner [-] , M. Pěntka [-] , L. Fojtík [-] (74. K. Bélai [-] ) , D. Zbořil [-] (52. D. Fekete [-] ) , V. Šafarčík [-] (83. D. Hurina [-] ) , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] , T. Zbořil [-] (74. R. Mostýn [-] ) , D. Nagy [-]

L. Hudeček [-] - R. Baranek [-] , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (82. P. Kupka [-] ) , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] , M. Schreier [-] (74. O. Bitomský [-] ) , V. Kryštof [-] , K. Nestroj [-] (82. M. Hrbáč [-] ) , M. Pavelek [-] , V. Těžký [-] (90. P. Glabazňa [-] )

Počet diváků: 150. Rozhodčí: MORAVEC Roman - TVRDÝ Zbyněk, STARÝ Matyáš.