13.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lužkovice dokázaly vyhrát v Loukách

9

Do Louk zavítali fotbalisté Lužkovic a očekával se vyrovnaný duel. Hosté ale v prvním dějství zaskočili domácí celek dvěmi trefami. Domácí ve druhé půli snížili, ale hosté si záhy vzali dvoubrankové vedení zpět a svůj náskok již udrželi.

Hosté vstřelili dvě branky

Facebook SK Louky:

Souboj dvou předních celků byl k vidění v sobotu odpoledne v Loukách, namísto pěkného fotbalu se spíš jednalo o rugby a MMA s velkým množstvím tvrdých soubojů a faulů na obou stranách. Hosté hráli první poločas s podporou větru v zádech a byli lepším týmem. Již v 10. minutě jsme sice kopali přímý volný kop, ale ten ukořistil golman Jenček, který vyslal do brejku dlouhým nákopem Kolaříka. Nejlepší střelec soutěže si poradil náramně, nechal si spadnout míc ve svém sprintovém náběhu za obranu a ten uklidil z jedničky - 0:1. Domácí mohli ve 20. minutě vyrovnat, Kuna se probil po přiťuknutí Janoty do vápna, ale pálil o centimetry vedle. Nedáš-dostaneš, to pravidlo bohužel platilo i tentokrát. Hosté nacentrovali do vápna, kam si naběhl Krejčí a v důrazném souboji s Hercikem za pomoci menšího faulu sroloval našeho obránce, dostal se k míči a ten procedil přes bezmocného Neubauera - 0:2. Hra se poté značně rozkouskovala, domácí se nebyli schopni dostat ke své hře a nelibě nesli důraznou hru soupeře.

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

Ve druhém poločase s podporou větru jsme chtěli zápas otočit. Úvod byl slibný, 49. minuta, dlouhý míč za obranu, kde byl Kuna rychleji než Jenček, zasekl míč a vybídl ke skórování do poloprázdné branky Janču - 1:2. Jenže pak přišel nepochopitelný zkrat, stačilo pár vteřin, nákop za obranu, obrovský nedůraz při odvracení dlouhého míče a nepokrytý Dominik z první přehodil golmana - 1:3. Tato branka zcela jistě rozhodla dnešní zápas, domácí se snažili, ale kombinace vázla, hosté byli spokojeni s výsledkem a hru rozkouskovali. Louky mohly ještě snížit Pavelkou, ale dvakrát z nadějné pozice z úhlu střílel nad, Janča se prosadil po krásném centru Kadlíka z boku, ale jeho střelu hlavou chytil Jenček, hosté měli také menší šance a náznaky, nicméně do konce zápasu se již nic neudálo.

SK Louky
facebook SK Louky: Utkání bylo velmi nervózní od prvních minut. Domácí se nevyrovnali s důrazným soupeřem, který nás v této aktivitě zcela předčil a vyhrál zaslouženě. Louky se nedostaly prakticky vůbec ke své hře, která je zdobila v posledních zápasech. K lepšímu fotbalu nepřispěl ani terén, kdy hosté hru výrazně zjednodušili nákopy dopředu a také velmi nepřesný rozhodčí, díky jehož benevolenci to dnes připomínalo otevřenou občanskou válku a šlo doslova o zdraví. Poslední utkání sehrají naši muži doma, v sobotu 30. října ve 13:30, kdy hostíme Kostelec.

FK Lužkovice-Želechovice
Petr Polášek, trenér: Věděli jsme, že domácí hrají nátlakový fotbal, který jím doma přináší body. My chtěli na hrbolatém hřišti za silného větru hrát jednoduše od nohy a míče hned za obranu, jelikož kombinacemi na tomto hřišti by zvládl jedině Real , což my nejsme. Ale vše jsme zvládli. A v nepohledném fotbale vstřelili 3 branky,zvítězili a hlavně odčinili domácí prohru. Příště jedeme na Mladcovou,kde se budeme snažit překvapit aspiranta na postup.