11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Jaroslavice rozhodly o své výhře nad Veselou již v úvodu utkání

14. D. Vrba , 20. L. Batík , 24. D. Horňák , 86. M. Zikmund , 89. D. Vrba - 54. O. Tkadlec
11

V Jaroslavicích se čekal vyrovnaný duel, ale opak byl pravdou. Domácí fotbalisté v první půlhodině předvedli uragán a vstřelili tři branky. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale v závěru obdrželi další branky.

Hosté si vypracovali vedení

Zdeněk Kučera, sekretář TJ Sokol Veselá:

Těžko se hodnotí zápas, ve kterém prohrajete 1:5. Že jsme měli blízko k bodům, to mi asi uvěří jen ti co na tom utkání v sobotu přímo byli. Prvních skoro 15 minut se hrálo jen na polovině Jaroslavic a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy půjde Veselá do vedení a ovládne celý zápas. Domácí ale z ojedinělého útoku vydolovali standardku na hranici pokutového území Veselé. Následoval trestný kop a břevno. Domácí zůstali na míči a akci nakonec zakončili centrem z levé strany a nepokrytý Dominik Vrba hlavičkoval z malého vápna přesně. Obraz hry se změnil a domácí po gólu dominovali. Za pět minut přiletěl centr z opačné strany a tentokrát z malého vápna hlavičkoval Lukáš Batík, opět nepokrytý. Ještě v téže desetiminutovce domácí zvýšili už na 3:0. To se nepovedl zprava centr dalšímu Dominikovi (Horňákovi) a byl z toho lob, který skončil na zadní tyči pod břevnem. Z překvapivého průběhu zápasu byly zaskočeny obě strany a do poločasu už se nic významného v zápase nedělo.

Domácí přidali další branky

V druhém poločase byla aktivnější Veselá a začala se tlačit do zakončení. A jednu z prvních velkých šancí proměnil v gól už v 54.minutě Ondra Tkadlec, když na zadní tyči nekompromisně hlavou zakončil do odkryté branky centr snášející se k němu zprava. A následovaly v těsném sledu tři tutovky Veselé. Dalekonosná střela Tomáše Dujky skončila na břevně, Tonda Burša zblízka neprostřelil domácího Petra Žbela a jen o pár minut později Tomáš Janíček v pádu zakončoval technicky na zadní tyč. Míč se kutálel k tyči. O tu se nakonec otřel a skončil v zámezí. Minuty ubíhaly a kontaktní gól Veselé nepřicházel. Jaroslavice v této fázi už nemyslely na ofenzivu a jen bránily výsledek. Hra vabank Veselé ovoce nepřinesla ani v závěru a naopak otevřená obrana ještě 2x inkasovala a debakl byl na svět

TJ Sokol Veselá
facebook Veselé: Zápas rozhodla šílená deseti minutovka do 25. min, kdy už to bylo 0:3 a pak pasáž námi neproměněných tutovek po Ondrově gólu na 1:3 v 55.minutě. Byly tři v těsném sledu a zápas bylo reálné otočit. Nestalo se a v závěru jsme ještě 2x inkasovali. Krutá porážka. Průběh, zejména druhého poločasu tomu vůbec nenasvědčoval, ale stalo se ....