8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Favorizovaná Mladcová otočila ve druhé půli souboj s Kostelcem u Zlína

44. M. Lipoti , 62. M. Kočica , 75. J. Chludil , 90. Š. Chludil - 14. V. Karpeka , 42. M. Lipoti (vl.)
11

Hosté z Kostelce u Zlína opanovali první dějství a vstřelili dvě branky, kdy domácí snížili brankou do šatny. Ve druhém dějství ale dokázala Mladcová zápas třemi trefami otočit.

Hosté vstřelili dvě branky

"První poločas jsme byli více na míči, vytvářeli jsme si šance, které jsme ale bohužel spalovali. Hosté hráli poctivě zezadu, hráli na brejky a na rozdíl od nás měli v proměňování šancí 100% úspěšnost a vedli chvíli před poločasem o dva góly. Nám se naštěstí z poslední akce v první půli podařilo snížit. Druhá půle vypadala stejně jako ta první s tím rozdílem, že nám se z množství vytvořených šancí podařilo proměnit dvě a otočit stav utkání. V 90.minutě nás zachránil Kupka, který chytil tutovku a z následného brejku do otevřené obrany jsme vsítili čtvrtý gól," hodnotí vítězný duel s Kostelcem u Zlína vedoucí domácího týmu Zdeněk Hrnčiřík.

Domácí strhli výhru na svoji stranu

Facebook Kostelce u Zlína:

Kostelečtí fotbalisté zavítali v 7. kole na hřiště silné Mladcové v oslabené sestavě. Kostelec od úvodu utkání vycházel ze zabezpečené obrany a vyrážel do rychlých protiútoků. Zatímco domácí své šance zahazovali, hosté v první půli dvě rychlé akce zužitkovali. Nejprve se prosadil ve 14. minutě Karpeka po nahrávce výborně hrajícího Plechače. Ve 42. minutě vzal při přečíslení 3 na 2 na sebe zodpovědnost Křenek a s přispěním teče domácího obránce zvýšil na 2:0. V posledních sekundách prvního poločasu Mladcová snížila po rohovém kopu. V poločasové přestávce držel Kostelec nadějný výsledek 2:1.           Ve druhém poločase Mladcová ještě zvýraznila svou převahu. Kostelec se soustředil spíše na obranu a útočné akce již neměl tak nebezpečné, jako v první půli. Hostům se dařilo odolávat šancím domácích téměř 20 minut. V 62. minutě však domácí vyrovnali na 2:2. Skóre na svou stranu Mladcová překlopila v 75. minutě, kdy svou se prosadil domácí útočník Chludil. Kostelec ovšem nesložil zbraně a vytvořil si zavěrečný tlak po několika standartních situacích. Gólovou hlavičku hostujícího kapitána Dočkala v 90. minutě vytáhl domácí brankář Kupka výborným zákrokem na roh. Následně se opět potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš" a Mladcová v nastaveném čase pečetila své vítězství do otevřené obrany čtvrtým gólem.

FK Mladcová
Facebook Mladcové: Spousta šancí, drama v nastavení, ale nakonec je z toho výhra za tři body.

TJ Sokol Kostelec-Zlín, z.s.
Facebook Kostelce: Kostelečtí hráči si i přes prohru zaslouží pochvalu za bojovný výkon proti velmi kvalitnímu soupeři.