5.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lhota u Malenovic doma zkolabovala s tečovickým Bivojem

13

Do Lhoty u Malenovic zavítaly fotbalisté z nedalekých Tečovic a v první půli byli střelecky efektivnějším týmem. I ve druhé půli se více dařilo hostím a ti si odvážejí první letošní výhru.

Hosté vstřelili dvě branky

Hosté přijeli po tristním začátku soutěže s cílem tzv. "odrazit se ode dna". Během týdne se podařilo na pozici ve středu zálohy za zraněného Michala Dorazína zajistit výpomoc návratem Tomáše Plachého z Napajedel, který už prostředí v Bivoji z dřívějška zná, na pozici stopera se vrátil dva zápasy chybějící Dušan Chovanec a v útočné fázi podpořil výkon týmu "znovunalezený syn" Martin Frkal. V prvním poločase Bivoj udržel útočníky Lhoty v dostatečném odstupu od Joklovy branky a kombinační hrou získal herní převahu. Brzy po zahájení se ve 12. minutě trefil dobře hrající Holman a deset minut poté trefil navrátilec frkal z rohu přímo do domácí branky a Bivoj vedle 0:2.

Hosté přidali další branky

Na začátku druhého poločasu domácí začali více běhat, ale bez efektu. Hosty dvakrát podržel Jokl, když dokázal 2 x vychytat v dobrých šancích domácí. Bivoj zvýšil vedení až na 0:3 po pěkné kombinaci, kdy se znovu trefil Holman. Domácí jen korigovali stav bartoněm na 1:3, ale chvíli před koncem zvýšil stav na konečných 1:4 David Dorazín. Potěšil soustředěný výkon celého týmu, uklidnění ve hře návratem zkušených kolegů a daří se zapracovat do týmu mladé tváře. Lukáš Řiháček i Matěj Brunclík, který měl i dobrou příležitost ke vstřelení gólu, potěšili už i v minulých zápasech. Pro hosty po těžkém začátku soutěže je plný zisk bodů příjemná zpráva, teď je potřeba zlepšení výkonu potvrdit v dalších zápasech.

FK Lhota u Malenovic
M. Hrubý [-] - V. Bartoň [-] , M. Bartoň [-] , J. Bartoň [-] , J. Vyoral [-] , L. Mikeštík [-] (74. A. Majer [-] ) , D. Bartoň [-] , R. Střelec [-] , D. Červenka [-] (87. S. Bartoň [-] ) , P. Menša [-] (74. L. Navrátil [-] ) , Š. Válek [-] (23. P. Strojil [-] )

TJ Sokol Tečovice
Z. Jokl [-] - P. Daniel [-] (74. L. Řiháček [-] ) , D. Dorazín [-] , D. Chovanec [-] , D. Vrága [-] , M. Frkal [-] (61. M. Juhaňák [-] ) , R. Závoda [-] , D. Holman [-] (78. M. Brunclík [-] ) , T. Plachý [-] , J. Vopatřil [-] , A. Hrnčiřík [-]

ŽK: 67. L. Mikeštík - 55. D. Holman , 75. R. Závoda .
Hráči zápasu: D. Bartoň - D. Holman , D. Dorazín .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: FOJTŮ Jakub - MIKEŠTÍK Oldřich (N), GAJDŮŠEK Alois (N).