4.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lužkovice přišly o výhru s Jaroslavicemi až v samotném závěru

13

Derby v Lužkovicích přineslo zajímavou podívanou a také čtyři branky. Domácí dlouho sahali po třech bodech, ale remízu zajistil hostím čtyři minuty před koncem Batík.

Domácí dali úvodní branku

V derby před početnou diváckou kulisou se střetli dlouhodobí soupeři, kteří vždy sváděli neúprosné boje pro svá vítězství. Že derby nemá favorita opět ukázalo toto utkání. Domácí začali náporem a již v 5 minutě šlo do vedení. Po průniku z levé strany Adam Rudl si vychutnal obránce, udělal kličku brankáři, který se mu vrhl pod nohy a po sólu dal do prázdné brány – 1:0. V této části utkání měli více navrch domácí, ale hosté postupně zvyšovali tempo hry a tak se hrálo nahoru – dolů. Do konce poločasu se již nic nezměnilo.

Hosté dokázali srovnat

Ve druhé půli srovnali hosté skóre Paníčkem již ve 46 minutě po zmatku v obraně – 1:1. Dál se hrál oboustranně rychlý kombinační fotbal, který musel potěšit oko diváka. V 70 minutě mohli jít domácí znovu do vedení. Střídající Lukáš Malota šel středem obrany sám na brankáře Gazdíka, který mu však zabránil ve skórování. Další střídající Jiří Král už byl úspěšnější, v 73 minutě přesnou střelou k tyči rozvlnil síť za zády Gazdíka – 2:1. V těchto chvílích se hra přitvrdila a tak rozhodčí Konečný musel hráče uklidňovat. Když už se zdálo, že tři body zůstanou doma, v 86 minutě se ve vápně nejlíp orientoval bývalý hráč Lužkovic Lukáš Batík a srovnal na konečných – 2:2. S nerozhodným výsledkem byli nakonec spokojeni oba soupeři.

FK Lužkovice-Želechovice
Petr Polášek, trenér: Takové utkání musíme dohrát do konce, kór když hrajeme doma. Jinak asi spravedlivá remíza. Příště nás čeká další derby v sobotu na Veselé

A. Jenček [-] - J. Novotný [-] (80. J. Hamrlík [-] ) , T. Krejčí [-] , Z. Marčík [-] (80. P. Novák [-] ) , A. Rudl [-] (34. L. Malota [-] ) , V. Tichý [-] (48. J. Král [-] ) , J. Kovář [-] , I. Světlík [-] , M. Paták [-] , T. Mičola [-] , M. Čala [-]

SK Jaroslavice
M. Gazdík [-] - T. Valenta [-] , L. Batík [-] , Š. Polách [-] , D. Vrba [-] - D. Horňák [-] , J. Fajgara [-] (79. D. Lahoda [-] ) , L. Macalík [-] , D. Mynarčík [-] (54. M. Zikmund [-] ) - P. Paníček [-] , V. Chovanec [-] -

ŽK: 53. T. Valenta .
Hráči zápasu: M. Čala - L. Batík , P. Paníček .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: KONEČNÝ Bronislav - KOLAŘÍK Filip (N), VAŠKO Zdeněk (N).