2.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

O výhře Jaroslavic nad Loukami rozhodl Kurtin

12

Zlínské derby nemělo favorita, o třech bodech pro domácí nakonec rozhodl dvacet minut před koncem Jan Kurtin.

V první půli branka nepadla

Šimon Polách, kapitán Jaroslavic: „V sobotu proti sobě nastoupila věkově dvě ozdílné mužstva. Hosté z Louk přijeli do Jaroslavic s velice mladým mužstvem. Hned v úvodu utkání bylo poznat, že krásné počasí bude spíše vyhovovat mladému a běhavému mužstvu z Louk. V 10. minutě z hranice velkého vápna orazítkovaly Louky domácí tyčku. Jaroslavice se nikam nehnaly a kombinačně se dostávaly až do zakončení. V prvním poločase, ale úspěšné nebyly. Gól padl až v 67. minutě, kdy se po odraženém balonu do zakončení dostal Kurtin a ten technickou střelou poslal Jaroslavice do vedení. Lodivod hostů Gottwald se snažil promíchat sestavu, k vyrovnání to však nestačilo.

Domácí strhli výhru na svoji stranu

Michal Novák, vedoucí mužstva SK Louky: V prvním kole nového ročníku jsme zavítali na půdu Jaroslavic. Od začátku zápasu domácí dobře kombinovali, ale byli jsme to my, kteří mohli vsítit úvodní branku Martinem Pavelkou, bohužel jeho střela skončila na tyči. Oba celky se dostávaly do zakončení sporadicky a žádná z akcí nevedla v prvním dějství ke gólu i díky dobrým obranám. Ve druhé půlce přeci jen Jaroslavice přidaly a po naší ztrátě pálil v 67. minutě ke vzdálenější tyči Kurtin. Na gól jsme bohužel nedokázali zareagovat a do žádné větší šance jsme se nedostali. Naopak domácí přidali hlavou branku na 2:0 po centru, nicméně jim gól nebyl uznán pro ofsajd. Utkání nechyběla bojovnost a nasazení z obou stran.