12.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Valašské derby mezi Nedašovem a Štítnou nad Vláří skončilo dělbou bodů

37. O. Hnilo (vl.) - 2. T. Vaculík
8

Pravé valašské derby bylo k vidění v Nedašově, kam přicestovala Štítná nad Vláří. Hosté se ujali v první půli vedení, ale domácí dokázali ještě do poločasu vyrovnat. Ve druhém dějství bojovného utkání už diváci branku neviděli.

V první půli padla jedna branka na každé straně

David Solař, brankář Nedašova: „Do derby se Štítnou nad Vláří jsme vstoupili velkou šancí, jenže jsme nastřelili pouze tyč hostující branky. Z následného protiútoku jsme naopak inkasovali, kdy se zblízka prosadil štítenský útočník a jen težce jsme se dostávali z úvodního šoku. Krátce před přestávkou se nám však naštěstí podařilo vyrovnat po závaru před brankou, kdy si hosté vstřelili vlastní branku. Druhý poločas byl spíše bojovný, všichni cítili tíhu okamžiku, protože se hrálo takzvaně o šest bodů. Na konci měla obě mužstva možnost skórovat, ale své příležitosti nevyužili. Bod nakonec odpovídá poměru sil na hřišti a velmi pěkná divácká kulisa viděla bojovné utkání, které nemělo vítěze."

Ve druhém poločasu už branka nepadla

Pavel Prešnajdr, trenér Štítné nad Vláří: „Derby utkání mezi Nedašovem a Štítnou nad Vláří příliš fotbalové krásy nepobralo. Úroveň hry odpovídala postavení celků v tabulce Krajského přeboru, k vidění byl spíše boj a plácaná než fotbal. Byl to o soubojích mezi šestnáctkami, kdo dokopne dál. Bohužel tři přihrávky po sobě byly málo kdy vidět. Nám se povedl začátek utkání a již v úvodu jsme se radovali z branky po dorážce Tomáše Vaculíka. Domácí hrozili z dlouhých autů, po jednom z nich jsme si sami dali vyrovnávající gól. Dělba bodů je naprosto zasloužená. Ve druhé půli se hrálo od šestnáctky po šestnáctku a střelci pak byli v zakončení hodně nepřesní. Konečná remíza pak odpovídá poměru sil na hřišti."

TJ Nedašov
facebook Nedašova: Z derby se Štítnou nad Vláří bereme pouze bod po remíze 1:1. V dalším kole zajíždíme v sobotu do Slušovic.