2.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2021-2022

Tomek zajistil Starči tři body

15

Sedmdesátá minuta rozhodla o tom, že si tři body odvezou hosté.

Po půli nerozhodně

Z první vážnější situace hosté otevřeli skóre, přízemní centr z pravé strany Janoušek pouze vyrazil před sebe u míče byl nejrychleji Zejda, který doklepával do prázdné branky – 0:1. Domácí byli v prvním poločase aktivnější a více na míči a snažili se o vyrovnání. To přišlo ve 20. minutě, střelu Ondráka hostující brankář neudržel a Pokorný měl do prázdné brány lehkou úlohu – 1:1. Do poločasu už branka nepadla

Hosté po přestávce rozhodli

Lepší úvod do druhého poločasu měla rezerva Velké Bíteše, která „zmáčkla“ svého soupeře před jejich pokutovým územím. Nejblíže brance byl Pokorný, který překonal Ujčíka v brance, ale toho zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. Podobná situace se opakovala ještě jednou, opět zakročila na brankové čáře obrana. S postupem času domácím začali docházet síly a otěže zápasu přebral soupeř, který se dočkal rozhodující trefy v 70. minutě, po centru z pravé strany našel agilní Zejda na rohu malého vápna Tomka, který nedal Janouškovi šanci. V závěru utkání si už hosté výhru pohlídali.

FC PBS Velká Bíteš B
Jiří Jelínek (trenér): Je to škoda. V závěru už našim hráčům fotbalovým žargonem „chyběla nafta“ a sezonu tak naše Benfika začala těsnou domácí porážkou.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Na první soutěžní utkání po deseti měsících mělo utkání velmi dobrou úroveň. Bylo to zásluhou obou týmů a tentokrát i velmi kvalitního povrchu širokého hřiště. Pro nás velmi cenné vítězství na hřišti silného soupeře. Rozhodující pro výsledek utkání byla naše lepší defenzivní činnost oproti domácímu týmu. Ti si na začátku obou poločasů vytvořili převahu a i v průběhu zápasu měli větší držení míče, ale naše protiútoky byly nebezpečnější. V defenzívě nám dobře pracovali oba štítoví záložníci a stoperská dvojice Lauš, Bříza svou výškou a rychlostí domácím mnoho nedovolila. Domácí měli sice několik „závarů“ v pokutovém území, ale střely jsme stačili blokovat a s pokusy z větší vzdálenosti si brankář Ujčík, až na jednu střelu, vždy poradil. Nám se dařili brejky a využívali jsme některá okénka v obraně domácích. Obě dvě branky byly po pěkných akcích, kdy jsme zakončovali prakticky do prázdné branky. Z týmu těžko někoho zvlášť vyzdvihnout, všichni odvedli velmi dobrou práci a svým výkonem mi nedali ani příležitost ke střídání. Nebyl post, kde by byla slabina. Brankář Ujčík byla jistota, zmíním obětavý a kvalitní výkon stopera Břízy, který většinu zápasu obětavě odehrál s bolestivým zraněním. Za zmínku stojí i výkon na jaře ještě mladšího dorostence Havlíčka, který už v přípravě ukazoval velký potenciál. A v neposlední řadě zmíním útočníka Zejdu, který se po roce navrátil a hned v prvním zápase skóroval a měl asistenci na druhé brance.

K. Janoušek [-] - M. Švanda [-] , O. Švanda [-] - L. Pelikán [-] , J. Jakeš [-] , P. Kaštan [-] , P. Škuta [-] , P. Loup [-] , T. Pelán [-] - J. Pokorný [-] , J. Ondrák [-] -

T. Ujčík [-] - J. Zejda [-] , M. Kaňka [-] , . Havlíček [-] , F. Strouha [-] , D. Tomek [-] , D. Lorenc [-] , V. Smejkal [-] , M. Bříza [-] , L. Lauš [-] , R. Valíček [-]

Hráči zápasu: M. Bříza , J. Zejda .
Počet diváků: 38. Rozhodčí: BENEŠ Jiří - GREGAR Daniel, BEDNÁŘ Daniel.