10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

Rapotice deklasovaly Želetavu

37. M. Laš , 41. P. Sobotka , 52. R. Valsa , 53. R. Valsa , 54. M. Sobotka , 64. R. Valsa , 77. R. Valsa , 85. M. Sobotka (p.) , 90. M. Sobotka - 7. V. Čurda , 31. Š. Vladeka , 69. V. Čurda
16

Hosté vedli o dvě branky, ale pak domácí spustili gólovou smršť a ve hře byla i desítka.

Po poločase nerozhodně

Hned v první minutě domácí gólman Laš překopl vysoko postavenou obranu a Petr Kučera pelášil sám na vybíhajícího Partla. Jeho lob však skončil těsně mimo. Do další šance se dostal Sobotka. Ani on na hostujícího golmana nevyzrál, a tak přišel trest. Simandl uvolnil ve vápně Čurdu a ten zavěsil z úhlu na zadní tyč - 0:1. Lekci z produktivity uštědřila Želetava domácím v 31. minutě. Simandl se prosmýkl na brankové čáře, kde namazal pod sebe a nikým nehlídaný Čurda trefoval odkrytou bránu podruhé. Jeho úmysl sice vystihl domácí brankář, ale míč se odrazil pouze k dobíhajícímu Vladekovi, který se štěstím uklidil do sítě - 0:2. S domácími to nevypadlo dobře a marné dobývání hostující branky nebralo konce. Vysvobození přišlo v 37. minutě, kdy z trestného kopu vymetl šibenici Milan Laš - 1:2. Na vyrovnaní se dlouho nečekalo. Trestný kop zpoza vápna, chytře rozehrál Valsa podél zdi na našeho druhého stopera Petra Sobotku a ten šajtlí na zadní tyč překvapil hostujícího gólmana - 2:2. Nerozhodný stav vydržel až do poločasu.

Domácí po pauze rozhodli

Druhá půle začala domácím náporem a v 52. minutě rozehrál svoje galapředstavení Radek Valsa. Během jedné minuty převrátil skóre dvěma góly na stranu Rapotic a když ho za další minutu napodobil Michal Sobotka, bylo prakticky po zápase. Hattrick završil RV7 v 64´ minutě, když uklidil trestňák přesně k tyči překvapeného Partla - 6:2. Po zbytečném faulu domácích na hranici velkého čtverce, proletěl centr přes celé vápno, kde číhal nekrytý Čurda a snížil na -  6:3. V zápětí mohl dát zápletku zápasu hostjící Jičinský. Jeho pokus však Laš vytěsnil. Po chybě domácích ve středu hřiště se hnal sám na bránu Simandl. Ztroskotal však na domácím golmanovi a tak se drama nekonalo. V 77. minutě si z hostující obrany udělal dobrý den Valsa, přidal tak svůj čtvrtý gól a vytáhl se na přední místa tabulky střelců - 7:3. Jeho čin zneklidnil domácího snajpra Sobotku, který se po ruce hostujícího hráče nemýlil z penalty a hattrick dokonal v 90. minutě. S jeho posledním gólem účinil rovněž poslední hvizd rozhodčí Šíma a utkání tak skončilo divokým výsledkem 9:3.

FC Rapotice
Tomáš Laš (hráč): Na lekci z produktivity, kterou nám Želetava ukázala v první půli, jsme odpověděli nejlepším možným způsobem. Nesmíme však zapomenout, že hra do plných začíná v obraně a na tu jsme v některých částech druhé půle jako kolektiv zapomínali.