13.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Polná přetlačila o gól Chotěboř

13

Fotbalisté Polné doma zabrali a napravili tak zaváhání z minulého kola. Před vlastními fanoušky porazili Chotěboř 3:2.

Domácí fotbalisté byli aktivnější

Do první šance se dostali domácí, v deváté minutě mířil Mužík přesně na zadní tyč, gólman Chotěboře vyškrábl míč na roh. Ještě v téže minutě zahrával Přibyl rohový kop, na něj si naběhl Košík a angličanem poslal Polnou do vedení 1-0. Ve 12. minutě se zranil Fišer, nahradil ho Vacek. Ve 21. minutě zaspala domácí obrana a Bělovský Pokorného 1-1. Ve 27. minutě byli domácí nuceni podruhé střídat, zraněného Přibyla nahradil Petr Barák. Ve 29. minutě postupovali na gólmana hostí dva hráči Polné, bohužel střela Adama Průchy po nahrávce Vacka skončila jen v boční síti  chotěbořské svatyně. V 35. minutě po centru Mužíka z rohového kopu Šimek těsně přestřelil Dobrovolného branku. Ve 42. minutě našel dlouhý výkop Tomáše Pokorného Adama Průchu, ten vyslal Michala Mikeše do úniku, který precizně zakončil a domácí znovu vedli. Do šaten se tedy šlo za stavu 2-1 pro polenské fotbalisty.

Druhá půle začala lépe pro hosty. Po dlouhém míči za polenskou obranu se znovu prosadil Bělovský 2-2. V 52. minutě měl velkou šanci Šimek, při jeho bombě se vyznamenal gólman Dobrovolný. V 54. minutě šli domácí potřetí v utkání do vedení. Adam Průcha přesnou střelou k tyči nedal gólmanu hostí šanci 3-2. V 58. minutě měli domácí velké štěstí, jejich obránce hlavičkoval míč do tyče vlastní branky. Třetí šanci v utkání měl Šimek, ale nebylo mu přáno. Překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře obránce. V 77. jsme mohli fotbalisté Polné opět skórovat, bohužel pro ně  jednoduchou situaci špatně vyřešili a gól docílili z ofsajdu. Poslední slovo mohl mít střídající Dominik Skotar, ale v samostatném úniku ani nadvakrát nepřekonal gólmana Chotěboře. Utkání tak skončilo jednogólovým rozdílem ve prospěch domácích, který znamenal zisk tří bodů.