12.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Juniorka Vrchoviny konečně za plný počet bodů

13

O víkendu přivítala juniorka Nového Města na Moravě doma Polnou. Utkání bylo bohaté nejen na góly 3:1, ale i na žluté karty 2:6. V druhé půli dokonce padla i jedna červená karta.

Domácí si vybudovali dvougólový náskok

Začátek byl sice opatrný z obou stran, ale vše utnul v první čtvrthodince Michal Šmída, který si průnikovou přihrávku mezi obránci zkušeně stáhl pro sebe a střelou k zadní tyči otevřel skóre utkání - 1:0. Hosté zahrozili centrem zprava, ale nikým neatakovaný Mikeš pálil ve slibné šanci vysoko nad. Domácí pomalu, ale jistě, utahovali šrouby. Aktivita na jejich kopačkách byla zřejmá, ve 38. minutě se zastřeloval Sytař z 25 metrů, brankář Pokorný byl na místě. Jenže 41. minutě stejný střelec propálil zeď po PVK a bylo 2:0.

Domácí se další remízy nedočkali, tentokráte bodovali naplno

Novoměští fotbalisté ve druhé půli drželi tempo hry. V 53. minutě Hudák z PVK minul spojnici tyče a břevna, když jeho míč se točil nad zdí. Po hodině hry poslal centr na malé vápno Chytrý, ale Petr Blažíček posla hlavičku vedle. Hned minutu na to zprava Šmída posílal přízemní míč Slavíčkovi, ale míč v tutové šanci do brány neusměrnil. Poté začali kousat i hosté, když po obléhání branky vytěžili po centru a hlavičce Košíka snížení - 2:1. Proti dramatu byl však střídající Liška, když se probil do vápna a střelou na zadní tyč uzavřel skóre utkání - 3:1. Stínem utkání byl zákrok (na domácího Švandu) v přerušené hře kapitána hostí Dvořáčka, který šel zpytovat svědomí předčasně do šaten, když viděl červenou kartu.