7.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

Pelhřimov utrpěl další porážku, tentokráte jej o body obrala Nová Ves

21. T. Mazač , 27. D. Poul (p.) - 7. M. Žák , 21. J. Šandera , 48. M. Žák , 79. O. Starý , 85. M. Žák
15

V 7. kole Krajského přeboru mužů Vysočiny přivítal Pelhřimov na domácí půdě Novou Ves. Bylo to utkání o druhé místo tabulky. Pelhřimov toto utkání nezvládl a prohrál rozdílem tří branek. I tentokrát ho trápilo proměňování vyložených šancí a místy až naivita při bránění ve vlastním pokutovém území.

Hororová úvodní dvacetiminutovka pro Pelhřimov

Domácí fotbalisté doslova zaspali úvod utkání, hosté se ujali vedení již v 7. minutě, když nikým nepokrytý Žák ve vápně po centru zprava pohodlně dopravil míč za záda Zavadila – 0:1. Hráče Pelhřimova poměrně rychlé vedení hostů na chvíli jakoby zmrazilo. V 10. minutě ale mohl vyrovnat pelhřimovský Benda, když od půle postupoval sám na gólmana Nové Vsi, s dotírajícím obráncem za zády. Gólman Fuksa jeho gólovku vytáhl na roh. Ten zahrával Točík, ale hlavičkující hráč Pelhřimova zamířil nad bránu novoveského gólmana. Ve 13. minutě přišel zprava centr do vápna Pelhřimova, nebezpečně hlavičkující Starý ale neměl přesnou mušku. O minutu později zahrávali domácí standardku, když předtím na vápně na pravé straně Kuchta fauloval nabíhajícího vlka. K míči se postavil Homolka, jeho centr proletěl do vápna, kde se ke střele dostal Vojta Poul, ale jeho střela mezi tyče nezamířila. V 15. minutě domácí faulovali a standardku si mohli zkusit i hosté. Dacer ale též nebyl přesný a rozehrával tak Zavadil. V 18. minutě vybojoval Poul roh, kterého se ujal Homolka. Centrovaný míč do vápna odhlavičkoval obránce Nové Vsi a hosté šli do brejku po pravé straně. Ten ale včas domácí zastavili a hosté se ke koncovce nedostali. Ve 20. minutě obelstil obránce Pelhřimova Starý a jeho střelu musel téměř z brankové čáry vykopávat Rejthar. O minutu později přišla pro domácí další sprcha, hostující Šandera zvýšil na 2:0. Domácí ale nechtěli dát svou kůži lacino a hned po rozehrávce utekl po levé straně Homolka a jeho přihrávku doklepl do sítě Mazáč a snížil na 1:2. Hosté v tu chvíli jakoby ubrali na tempu, naopak na koně se dostali domácí hráči, notně povzbuzováni vynikajícími fanoušky. Ve 27. minutě byl faulován ve vápně Homolka a sudí nemohl jinak, než nařídit pokutový kop. K němu se postavil kapitán Poul a s přehledem proměnil 2:2. Vyrovnávací branka Pelhřimov ještě více nabudila, ovšem jak už tomu v posledních zápasech bylo, opět je trápilo neproměňování gólových příležitostí. V 31. minutě poslal do vápna zleva míč Homolka, Benda jej přenechal Poulovi, jeho pěkná střela ale jen těsně minula Fuksovu bránu. O dvě minuty později měli Pelhřimovští další gólovku. Nejdříve střílel Benda, poté z odrazky propálil obranu Vlk, ale i zde chyběly centimetry, aby míč rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana. Obrana hostí byla v tu chvíli rozhozená a tak domácí pokračovali ve snaze zvrátit výsledek na svou stranu. Ve 34. minutě vybojoval Mazáč pro domácí další roh. Ten zahrával opět Homolka. Míč si ve vápně našel Mazáč, s pomocí teče hostů ale hlavičkoval vedle brány. Střelu Pelhřimova po dalším zahraném rohu vyboxoval před sebe Fuksa. Bohužel pro domácí se neujala ani střela Mazáče z 37. minuty. Naopak hosté o sobě dali vědět o 2 minuty později, ale Nečas pálil mimo bránu. Ve 40. minutě přišla další velká šance Pelhřimova, a to když se hosté dopustili faulu na půli hřiště, Rejthar přihrával na Mazáče a ten vybojoval pro domácí alespoň roh. Zahrával jej Homolka, našel ve vápně Bendu a ten po závaru pálil, gólman Fuksa zachytil míč se štěstím až na brankové čáře. Do poločasu ještě zahrozili hosté, když ve 43. minutě kopal Nečas roh, míč ale odhlavičkoval obránce Pelhřimova před sebe, k odrazce se dostal Starý Jan, ale míč poslal vysoko nad Zavadilovu bránu. Poločas tak skončil remízou 2:2.

Nová Ves udělila domácím lekci z produktivity

Hned po změně stran byl ve 46. minutě faulován Benda a domácí tak zahrávali další standardku. Poul přihrál míč po zemi Homolkovi, jeho přihrávku do vápna ale hosté odkopli na roh. Pelhřimovští hráči z něj ale nic nevytěžili. I přes jejich nápor ale skórovali hosté, povedenou střelou z 20m se prezentoval v 48. minutě Žák a vedení se opět ujala Nová Ves. V 53. minutě se prezentoval pěknou střelou zdálky kapitán domácích Poul, ale domácí i nyní neměli štěstí v koncovce. V 55. minutě střela nesedla ani Vlkovi a na tabuli tak dále svítilo skóre 2:3. V 56. minutě kopali hosté roh, nerozehráli jej ale ideálně a domácí šli do brejku, duha končící nad bránou Fuksy přinesla štěstí právě novoveskému gólmanovi – Fikar trefil pouze břevno. V 73. minutě poslal zprava míč do vápna Blažek, v rozhodující chvíli ale Mazáč na mokrém terénu podklouzl a ke střele se tak nedostal. V 75. minutě měli domácí dva rohové kopy, po tom druhém se pokusil remízu vystřelit Benda, ale opět minul. Nedáš-dostaneš se potvrdilo v 79. minutě, kdy Starý Ondřej obloučkem přehodil Zavadila a zvýšil vedení svého týmu již na 2:4. V 82. minutě fauloval hostující Forchtsam, trestný kop ale Benda nerozehrál ideálně, trefil pouze zeď. Marnou snahu domácích dokonali hosté v 85. minutě, kdy se trefil Žák – 2:5. Domácí v tomto zápase opět obdrželi lekci z produktivity, podobně jako v minulých zápasech. Neproměňování šancí a nedůraz při bránění bylo potrestáno vysokou prohrou 2:5.

FK Maraton Pelhřimov
Pavel Regásek (trenér): Další zápas, kde nás soupeř skolil z produktivity. V první polovině jsme soupeře naprosto nesmyslně dostali na koně dvěma slepenými góly a pak těžko srovnávali stav. V tu chvíli jsme ale další šance na otočení skóre bohužel trestuhodně zahodili a tak místo toho, abychom v poločase vedli o dvě branky, tak jsme ve 47. minutě inkasovali velmi laciný gól po střele z cca 23 metrů. Nic to ale nemění na tom, že soupeř hrál velmi aktivně a velmi efektivně a já mu k zaslouženému vítězství a zisku třech bodů mohu jenom pogratulovat. Navíc bych chtěl ještě vyzdvihnout naprosto perfektní výkon všech rozhodčích v čele s panem Hanzlem, který dopomohl k tomu, aby se hrál svižný, rychlý, tvrdý a férový zápas. Pro nás to znamená jediné, otřepat se ze dvou porážek v řadě a jít znovu do boje se vztyčenou hlavou.

L. Zavadil [-] - A. Fikar [-] , A. Šimon [-] , J. Rejthar [-] , J. Homolka [-] - O. Točík [-] (82. K. Blokeš [-] ) , V. Poul [-] (69. D. Viktora [-] ) , D. Poul [-] - T. Mazač [-] (82. P. Fical [-] ) , P. Benda [-] (86. J. Honzl [-] ) , J. Vlk [-] (69. O. Blažek [-] )