6.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Pelhřimov ztratil tři body v Polné

21

O víkendu přivítala na své půdě Sapeli Polná tým z čela tabulky, Pelhřimov. Techničtější hosté se na menším hřišti trápili, neproměňovali šance a dělali místy až naivní chyby, které Polná dokázala potrestat a zaslouženě zvítězila 3:1.

Dvořáček dvěma góly zmrazil Pelhřimov

Lépe začali hostující fotbalisté. Již ve 2. minutě Mazač přihrál míč na Točíka, jeho pěkná střela ale letěla jen těsně nad domácí bránu. O čtyři minuty později zahrával Točík roh, hlavička Šimona ale také zamířila těsně nad bránu Pokorného. V 10. minutě se dostali ke slovu i domácí, když vybojovali roh, po centru ale nepřesně hlavičkoval Košík a Zavadil zasahovat nemusel, naopak míč převzal Homolka, vyslal dopředu Bendu, ten byl ale na půli hřiště zastaven faulem a útočná akce hostí tak skončila. V 16. minutě fauloval domácí Průcha nabíhajícího Rejthara a hosté kopali standardku. Téměř povedenou střelu, která obletěla zeď, zastavila spojnice břevna a tyče domácí brány. O dvě minuty později zahrávali hosté další standardku, a to když byl u levé lajny za cenu žluté karty zastaven Vlk. Benda ale tentokráte nedohadl vzdálenost a míč letěl příliš daleko. V 21. minutě Pelhřimovští měli další příležitost v podobě standardky, nebezpečí ale odvrátila pozorná domácí obrana. Z protiakce založili domácí fotbalisté útok, ale protože faulu se tentokráte dopustili hosté, kopali polenští fotbalisté standardku. Při jejím zahrání se ale špatně domluvili a míč zamířil rovnou do autu. Ve 23. minutě se dopustil faulu oceněném žlutou kartou pelhřimovský Rejthar a domácí po následně nařízeném trestném kopu toto potrestali vedoucím gólem - první střelu Zavadil nejprve vyrazil, ale nepokrytý Dvořáček ve 25. minutě z dorážky vstřelil úvodní branku zápasu, 1:0. Nedůraz obránců ve vápně a možná až přílišná naivita v bránění soupeře znamenala další chybu hráčů Pelhřimova, kterou nekompromisně potrestal opět nehlídaný Dvořáček, 2:0. Domácí tak během tří minut potrestali chyby hostujících hráčů. Snížit skóre mohl ve 32. minutě Vlk, jeho střela zleva ale bránu domácích minula. O minutu později vyslal před bránu zprava pěknou přihrávku Fikar, domácí hráči ale odvrátili nebezpečí na roh. Ten rozehrával Homolka, jeho centr byl ale hodně přetažený a gólová šance pro hosty z toho nebyla. Ve 41. minutě fauloval se žlutou kartou střelec obou branek Dvořáček a hostující Točík kopal standardku, míč bohužel pro hosty letěl nad Pokorného bránu. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí fotbalisty.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. V 50. minutě vybojovali roh, ten se ale podařilo domácí obraně zlikvidovat a Polenští naopak vyrazili do protiútoku, kdy musel jejich střelu vyrážet Zavadil. Hosté sice měli míč více na svých kopačkách, gól ale vstřelili domácí. Hostující hráč zahrál rukou a domácí kopali standardku, opět nedůraz ve vápně Pelhřimova potrestal gólem hlavičkou Šimek - 3:0. Pelhřimov se nevzdával a založil další útočnou akci, Mazač byl ale v 67. minutě na vápně faulován. O minutu později prověřil pozornost Pokorného Rejthar střelou zleva, míč ale zamířil do autu. Gólu se hosté dočkali až v 70. minutě, kdy doklepl míč do sítě za záda domácího gólmana Mazač - 3:1. I přes další neproměněné šance to ale bylo ze strany hostů vše, důrazně hrající domácí fotbalisté a hlavně pozorná obrana si již dvougólové vedení pohlídala. Polná si tak sice překvapivě, ale zcela zaslouženě, připsala tři body do tabulky KP.

Statistika:

Střely na bránu 5:3

Střely mimo bránu 0:7

Rohy 2:7

Ofsajdy 1:5

FK Maraton Pelhřimov
Pavel Regásek (trenér): Bohužel v dnešním utkání jsme dostali velkou lekci z produktivity, kdy nás soupeř ze 4 pološancí potrestal hned třemi góly. Musím říci, že všechny tři branky měly bohužel společného jmenovatele, a to naší nedůslednost v pokutovém území...řekl bych trochu až naivitu. Hráči Sapeli podali velmi slušný výkon a zaslouženě berou z utkání 3 body. Kaňkou na utkání je opět vážně zranění našeho středopolaře Martina Kostrouna, který s poraněním třísla musel být předčasně vystřídán. Hráče Bendu jsem v poločase utkání z důvodu ochrany jeho zdraví raději vystřídal, jeho okopané nohy za 45 minut hry jsem snad ještě neviděl a to jsem toho zažil už poměrně dost. Shrnul bych to asi takto: ve Stáji se fotbal prostě hrát nedá...