3.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

Speřice deklasovaly doma Novou Ves, čtyři góly vstřelil Pavel Svoboda

4. D. Jančík , 15. P. Svoboda (p.) , 21. P. Svoboda , 27. P. Svoboda , 73. P. Svoboda
15

Speřice si doma poradili s Novou Vsí a nasázely jí pět gólů, když čtyři z nich vstřelil Pavel Svoboda.

One man show v podání Pavla Svobody

Za velkého horka se utkaly dva týmy, které minulou sezónu bojovaly o čelo tabulky. Čekalo se, že to bude gólový zápas. Ale že bude výsledek až tak suverénní, nečekal snad nikdo. Hned ve 4. minutě se po krásné standardce prosadil Jančík...a to domácí nakoplo a začala smršť šancí na bránu Fuksy. Hned ve 12. minutě po faulu na Pohana se prosadil z penalty Svoboda a bylo to 2:0. Tentýž hráč si našel centr Jančíka a hlavou dával na 3:0. Byla to v tu chvíli lehce one man show v podání Svobody. Když po obrovské chybě Havlíka dával na 4:0, bylo rozhodnuto. Hosté se až na pár standardek do poločasu již na nic nezmohli.

Druhou půli začali aktivněji hosté, kteří se pokoušeli udělat něco s výsledkem, ale domácí obrana v čele s gólmanem Moravcem si držela jistotu další nuly. Když po hře mezi vápny dostal Jančík do úniku Svobodu, tak to bylo 5:0 a zápas se poté již jen dohrával. Pro hosty to mohla být ještě větší pohroma, kdyby domácí proměnili všechny své tutovky.

TJ Dálnice Speřice
Jiří Holenda ml. (záložník): Myslím, že jsme zápas zvládli od začátku na všech postech lépe…byli jsme více agresivní herně. A dařilo se nám to, co jsme chtěli…soupeř byl nepříjemný do poslední minuty. Byl to znovu dobrý zápas obrany. A potom tu byl Pavel Svoboda, který dokázal, jak je pro nás důležitý hráč.

J. Moravec [-] - M. Řezáč [-] , M. Štěpánek [-] , M. Fukan [-] , T. Marek [-] (74. J. Moravec [-] ) - M. Pohan [-] (65. M. Eremiáš [-] ) , D. Vlček [-] , D. Jančík [-] (83. J. Merunka [-] ) , J. Holenda [-] - P. Svoboda [-] (83. P. Jiřík [-] ) , P. Soukup [-]