10.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2021-2022

--

Gólová přestřelka dopadla hůře pro Hazlov

11. D. Dorotovič , 14. M. Hodonický , 41. Z. Bartošek , 45. J. Dorotovič (p.) , 53. J. Starsiak (p.) - 26. P. Fuxa , 75. M. Tuček (p.) , 80. J. Vališ
14

V lepší formě, s více hráči na soupisce a s výhodou domácího prostředí šli do utkání domácí hráči. Hosté z Hazlova měli po osmi utkáních šest bodů a s pouze jedním hráčem na střídání je v zápase s Hranicemi nečekalo nic snadného. Domácí navíc v první půli vstřelili hned čtyři branky.

Na první branky se nečekalo dlouho.

Obávané duo bratrů Dorotovičů se předvedlo i v dnešním utkání. Za chladného počasí, ve kterém si cestu na tribuny našlo padesát diváků, se jako první prosadil David Dorotovič, který v 11. minutě poslal domácí do vedení. Na svého spoluhráče navázal o pouhé tři minuty později Marek Hodonický, který zvyšoval už na 2:0. Hostům se ještě v první půl hodině povedlo snížit, Petr Fuxa, hazlovský kapitán, vstřelil branku ve 26. minutě. Pět minut před koncem první půle se prosadila nová akvizice Hranic, Zdeněk Bartošek, který do týmu přišel právě z Hazlova. Bartošek se navíc podepsal pod obě úvodní branky zápasu a ve druhé půli byla po faulu na jeho osobu odpískána penalta. Pokutový kop byl nařízen i v závěru prvního poločasu, proměnil ho Jan Dorotovič a domácí tak šli do kabin s pohodlným vedením.

Domácí už si vedení pohlídali

Ještě pohodlnější bylo jejich vedení od 53. minuty, na 5:1 zvyšoval Jan Starsiak, když měli domácí další výhodu pokutového kopu po faulu na již zmiňovaného Bartoška. Čtvrthodinu před koncem byl pokutový kop nařízen také ve prospěch hostů a o exekuci se úspešně postaral Michal Tuček. O pět minut později snížil na rozdíl dvou branek Jan Vališ a deset minut před koncem se zdálo, že by se ještě hosté mohli pokusit o zázrak.

Další branka ale v utkání nepadla, domácí už si vedení pohídali a z utkání, kde se osm branek rozprostřelo mezi osm střelců, berou cenné, potřebné a zasloužené tři body.

V dalším kole zajíždí Hranice na horkou půdu Lipové, Hazlov doma přivítá trápící se Křižovatku.

TJ Jiskra Sklo Union Hranice
M. Piner [-] - Z. Bartošek [-] (87. T. Filipi [-] ) , J. Dorotovič [-] , D. Dorotovič [-] , K. Mojcher [-] , M. Hodonický [-] , J. Starsiak [-] (61. K. Ferenc [-] ) , A. Houdek [-] (73. P. Černý [-] ) , V. Peka [-] , F. Šulák [-] , J. Beneš [-]

FC Jiskra Hazlov
T. Buřič [-] - T. Tuček [-] , J. Šole [-] , M. Kukačka [-] (57. S. Strašil [-] ) , F. Fuxa [-] , A. Padalka [-] , M. Hlivjak [-] , P. Fuxa [-] , J. Vališ [-] , M. Tuček [-] , F. Mezera [-]

ŽK: 55. F. Šulák , 73. D. Dorotovič - 52. F. Fuxa , 76. T. Tuček , 86. F. Mezera .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: PACHTOVÁ Michaela - MELNIČUK Matěj, CHRÁSTECKÝ František.