7.kolo, Karlovarský | 1.A třída , 2021-2022

--

Skalná se trápila, ale nakonec bere všechny body

35. L. Makovec , 54. M. Cverčko (p.) , 84. L. Makovec - 71. P. Mrňka , 73. T. Skreptáč
8

Dva týdny pauzu měli za sebou hráči Skalné, kteří byli nuceni poslední dva zápasy odložit. V krizi zmítající se Merklín měl být perfektním odrazovým můstkem k lepším zítřkům, bylo však otázkou, nakolik připraveni domácí budou. Domácí vedli již o dvě branky a ač se hostům podařilo srovnat, odjíždí nakonec bez bodu.

Těsné vedení pro domácí

Na perfektně připraveném trávníku přivítala Skalná merklínské fotbalisty. Od prvních chvil poměrně vyrovnané utkání a Merklín předváděl dost možná nejlepší výkony v dosavadní sezóně. Nakonec ale přeci jen udeřili domácí a byl to Lukáš Makovec, teprve 18 letý, nesmírně talentovaný fotbalista z řad Skalné. Poslal tak svůj tým do vedení, které si Skalná udržela až do konce poločasu

Výsledkový kolotoč nakonec lépe pro domácí

Ve druhé půli se domácím povedlo poměrně brzy své vedení navýšit. Hosté totiž zahráli ve vlastním pokutovém území rukou, což neuniklo pozornosti sudího Gardoše a ten správně ukázal na penaltový puntík. Exekuce se zhostil Matěj Cverčko, který brankáři nedal šanci a upravil na 2:0. Hosté ale rozhodně nic nevzdávali a naopak se čím dál tím více dostávali do utkání a začalí být více na míči. Jejich aktivita byla odměněná v 71. a následně 73. minutě. Na rozdíl jediné branky snížil šikovný Petr Mrňka a o pouhé dvě minuty se o vyrovnání v zápase postaral teprve 16 letý Tobias Skreptáč, který byl na hřišti pouhých sedm minut! Hosté se tlačili za úplným otočením skóre a cítili, že by mohli konečně prolomit svou černou sérii a připsat si druhou výhru v sezóně. K jejich smůle se ale dopustili velké chyby, kterou domácí hráči dokázali potrestat. Konkrétně to byl opět Lukáš Makovec, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Merklínští se již na další branku nezmohli a domácí si tak připisují velice cennou a vydřenou výhru.

EP Merklín
Miroslav Šípek, hráč: Prohra nás mrzí. Soupeř nebyl lepší, ale vytěžil z neproměňování našich šancí. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší, byli jsme víc na míči, měli víc šancí. Podařilo se nám srovnat a šli jsme za vítězstvím. Bohužel jsme ale udělali chybu, kterou domácí dokázali potrestat. Trošku mě mrzí, že sudí i přes občerstvování a střídaní nenastavil ani minutu. Ale měli jsme proměnit víc šancí a tohle bychom nemuseli řešit. Naše hra byla každopádně mnohem lepší, než v posledních zápasech, takže si odnášíme alespoň to.