3.kolo, Karlovarský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Hroznětín vzdoroval, ale na Poříčí nestačil

9

Jeden z favoritů soutěže, Baník Královské Poříčí, hostil na svém hřišti černého koně Krajského přeboru, Olympii Hroznětín. Na tribuny dorazilo podporovat 100 diváků a během utkání se rozhodně nenudili.

Domácí vedli už o dvě branky, hostům se do půle povedlo snížit

Poměrně vlažný začátek utkání byl k vidění na poříčském trávníku, jakoby se týmy ze začátku pouze oťukávali. Domácí ale od začátku ukazovali sílu své sehranosti a na míči byli o něco jistější než hosté, kteří se ale snažili nezůstávát herně pozadu. Přes pomalejší rozjezd byly v první půli i tak k vidění tři branky. Jako první se zaslouženě prosadili domácí. Ve 27. minutě to byl momentálně nejlepší střelec soutěže Tomáš Bereczký, který jen potvrdil svou formu a dopřál svému týmu vedení povedenou střelou na zadní tyč, která bylo možná ještě lehce tečovaná. 1:0. Pět minut před poločasem to bylo už 2:0 a branka to byla parádní. Prosadil se Roman Domin, který napřáhl ke střele z hranice vápna a jeho projektil se odrazil od tyče rovnou do branky. 2:0. Hned v zápětí se ale povedlo hostům snížit, ve 42. minutě se z rohového kopu hlavou prosadil Jakub Provazník

Vedení už domácí nepustili

Hosté chtěli za každou cenu vyrovnat a tak svou hru lehce otevřeli, chtěli se ale vyvarovat zbytečných chyb v obraně. Z otevřeného fotbalu nakonec přeci jen benefitovali domácí, kteří dokázali zvýšit a následně i udržet své vedení. V 72. minutě obdržel Tomáš Bereczký přihrávku přes malé vápno, kterou z první poslal pod nohou hostujícího Provazníka rovnou do brány. Hroznětínští se ještě dožadovali odmávání ofsajdu, ale nedočkali se. Branka platila a domácí už si vedení pohlídali. Královské Poříčí bylo v utkání o něco lepším týmem a tak, ač se hrál místy vyrovnaný fotbal, berou body zaslouženě domácí.

Baník Královské Poříčí
Štěpán Dubaj, trenér: Hroznětínu se povedl vstup do sezóny a přijel k nám jako lídr tabulky. Naším cílem bylo navázat na podařený zápas ve Žluticích a pokusit se potvrdit vítězství na domácí půdě. Po počátečním oťukávání se obě mužstva rozehrála až po deseti minutách. Pár šancí, které si vytvořili obě mužstva likvidovali svými zákroky dobře chytající gólmani. Ve 27.min se poprvé prosadil skvělé hrající Tomáš Bereczký, který jemnou tečí poslal míč do sítě. Ve 40.min. střelou z poza vápna zvýšil vedeni na 2:0 Roman Domin. Soupeř však nesložil zbraně a ještě do poločasu snížil ze standardní situace na poločasových 2:1. Do druhé půlky jsme šli s tím, že se pokusíme soupeře zatlačit, zrychlit hru a dát rychlý gól. Vše až na gól se nám dařilo. Ve druhém poločasu jsme soupeře přehrávali a po hezkých kombinacích si vytvořili i několik vyložených šancí, které jsme však nedokázali proměnit. V 72.min přidal pojistku svou druhou trefou Tomáš Bereczký a od této chvíle jsme již soupeře k ničemu nepustili a zápas v klidu dohráli.

TJ Olympie Hroznětín
Jiří Klas, hráč: Zápas začal opatrně z obou stran, domácí po té odskočili na rozdíl 2 branek, nám se ještě podařilo snížit do poločas. Ve 2. půli jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale bohužel se nám to nepodařilo, domácí přidali ještě 1 branku a zaslouženě vyhráli, my bohužel doplácíme na to, že neproměňujeme šance, domácí si výsledek pohlídali, nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři

J. Gitter [-] - V. Číž [-] , D. Dudešek [-] - M. Kratochvíl [-] , S. Nguyen [-] (84. V. Friml [-] ) , J. Šellong [-] , T. Bereczký [-] (89. R. Soták [-] ) - R. Domin [-] - L. Kalous [-] , L. Friml [-] (73. J. Vůjtěch [-] ) , J. Rozsíval [-]

M. Tamáš [-] - V. Klauz [-] , J. Provazník [-] , J. Vodrážka [-] (80. M. Kodajek [-] ) , F. Lulák [-] (73. L. Hořt [-] ) , D. Horvát [-] , T. Koch [-] , J. Klas [-] , M. Burkyt [-] , J. Michlík [-] , D. Ondráček [-]

ŽK: 42. J. Šellong , 65. S. Nguyen - 63. J. Michlík .
Hráči zápasu: J. Provazník .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: FURIŠ Adam - VOKOUN Tomáš, REISMÜLLER Ladislav.