2.kolo, Karlovarský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Hroznětín deklasoval Frantovky

33. V. Klauz , 40. V. Klauz , 44. J. Klas , 47. T. Koch , 58. F. Lulák , 65. D. Horvát , 71. D. Horvát - 23. K. Biháry
7

Oba týmy si v prvním kole připsaly těsnou výhru a těžko se dopředu hledal favorit klání. Hroznětín měl výhodu domácího prostředí a podporu 80 fanoušků v zádech, to ale Františkovy Lázně vůbec nebraly v potaz.

Čtyři branky v první půli

Hned v úvodu mohli jít domácí do vedení, slibné šance ale nedokázali dovést do zdárného konce a tak to byli hosté, kteří udeřili jako první. Ve 23. minutě se prosadil Kryštof Biháry a Františkovy Lázně vedly 1:0. Šance střídala šanci a vypadalo to, jako by se týmy před úvodním hvizdem domluvily, že se budou soustředit především na útočení a kdo dá více branek, vyhraje. K obratu zavelel naprosto parádním způsobem domácí Václav Klauz. Dvakrát zpoza vápna, dvakrát levačkou, dvakrát nechytatelně. Přesně takhle totiž Václav Klauz otočil nepříznivě se vyvíjející skóre. O pouhé čtyři minuty později se domácí prosadili ještě jednou. Ve 44. minutě se blýskl skvělým sprintem Martin Burkyt, který následně předložil míč před bránu, kde si ho našel Jiří Klas a už neměl problém doklepnout míč do branky hostů. 3:1.

Ofenzivní smršť, ale branky dával jen jeden tým

Pro domácí hrála spousta faktorů, včetně toho, že rozhozené hosty dokázali hned v úvodu druhé půli dorazit a následně kontrolovat utkání. Ve 47. minutě to byl Jiří Klas, který se tentokrát pasoval do role nahrávače a před prázdnou bránou našel Tomáše Kocha, který měl ještě snažší pozici, nez Klas v první půli. Na 5:1 zvyšovali hroznětínští v 58. minutě a postaral se o to František Lulák, který zužitkoval rohový kop rozehraný na přední tyč. Poslední dvě branky v utkání vstřelili opět domácí, na starosti si je vzal Daniel Horvát. V 65. minutě se po samostatném úniku dostal k zakončení a střelou o tyč zvýšil na 6:1. Poslední branku v utkání vstřelil Horvát v 71. minutě, to se prosadil hlavou. Utkání, které mohlo skončit 12:5, 6:7, nebo v podstatě jakkoliv, nakonec končí vysokou výhrou 7:1 pro domácí Hroznětín.

TJ Olympie Hroznětín
Jiří Klas (hráč): Na začátku zápasu jsme neproměnili své šance a soupeř nás potrestal a ujal se vedení, poté se střídala šance za šancí. My dokázali do poločasu vstřelit 3 branky, ale kdyby poločas skončil jiným skóre, tak se nikdo nemůže divit, oba dva týmy spalovali šanci za šancí. Hned po změně stran jsem dali branku a odskočili jsme soupeři a poté zapas kontrolovali a přidali další branky, musím pochválit našeho brankáře, který nás v některých momentech podržel

M. Tamáš [-] - J. Vodrážka [-] , D. Horvát [-] , T. Koch [-] , J. Klas [-] , M. Burkyt [-] , L. Hořt [-] (73. D. Perenčaj [-] ) , D. Ondráček [-] , V. Klauz [-] , J. Provazník [-] , F. Lulák [-]