9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

Klatovská rezerva osmi góly deklasovala Dobřany

20. L. Urs , 35. F. Diviš , 60. A. Aizner , 67. F. Diviš , 72. L. Marek , 79. O. Javorský , 83. F. Diviš , 88. A. Aizner - 54. P. Hejhal , 90. D. Málek
9

V Klatovech se utkaly týmy z horní části tabulky. Stát se mohlo prakticky cokoliv ale nakonec došlo ke kanonádě Klatov.

První půle byla na branky chudší

Na první branku čekalo 100 přítomných diváků do 20. minuty, kdy se trefil klatovský Lukáš Urs a domácí šli do vedení.

Další branka padla ve 35. minutě a opět slavili domácí, tentokrát se prosadil František Diviš. To pro první poločas nakonec bylo všechno a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhém dějství započala demolice

Druhé dějství nabídlo o poznání lepší podívanou, padlo v něm totiž čtyřikrát víc branek než v tom prvním. Jako první se na listinu střelců zapsal dobřanský Petr Hejhal a snížil na jednobrankový rozdíl.

Ovšem k žádnému dramatu se neschylovalo. Jen šest minut po něm totiž třetí branku svého týmu vstřelil Adam Aizner.

V 67. minutě se podruhé prosadil František Diviš a začala se ze zápasu stávat celkem jasná záležitost.

Další branku přidal pět minut nato Lukáš Marek a v 79. minutě už na 6:1 navyšoval Ondřej Javorský.

V 83. minutě navíc zkompletoval hattrick František Diviš a dvě minuty před koncem si druhou branku v utkání připsal Adam Aizner.

V samém závěru se mezi střelce ještě zapsal dobřanský Daniel Málek, ale to byla už jen pouhá kosmetická úprava skóre. Utkání skončilo naprostou likvidací Dobřan 8:2.

Dobřany se po tomto utkání propadly na sedmé místo, a to přestože se už prakticky od začátku sezóny držely mezi elitou. Klatovské béčko je nyní páté se ztrátou deseti bodů na první rezervu Přeštic.

SK Klatovy 1898 B
O. Valeš [-] - M. Procházka [-] , T. Daněk [-] (46. O. Javorský [-] ) , Z. Kotáb [-] , M. Barborka [-] - L. Marek [-] , T. Partyngl [-] , L. Urs [-] , M. Marek [-] (46. A. Aizner [-] ) , M. Gunitš [-] - F. Diviš [-]

TJ Dobřany
J. Jiříček [-] - J. Rajt [-] , D. Mertl [-] , M. Bruha [-] (46. P. Hejhal [-] ) , M. Opatrný [-] - M. Gleissner [-] , M. Hohlberger [-] , Š. Mertl [-] , V. Bouček [-] , J. Ebelender [-] - J. Schovánek [-] (60. D. Málek [-] ) -

Počet diváků: 100. Rozhodčí: Červený Václav - KOMÁREK Martin (N), PRŮCHA Lukáš (N).