13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Ve Vejprnicích se kopaly dvě penalty, Chotíkov bral 3 body

86. A. Heller (p.) - 38. J. Vild , 52. T. Denk (p.)
23

Vejprnice v posledních čtyřech kolech získaly pouze 6 bodů a zejména poslední prohraný zápas se Stříbrem chtěli hráči v domácím prostředí napravit. Nastoupil proti nim však velmi dobře připravený celek z Chotíkova, který Vejprnicím připravil druhou porážku v řadě.

Taktický boj z obou stran

První velkou šanci si vytvořili hosté v 10. minutě, ale svůj nájezd neproměnili, a to ani následnou standardní situaci, kdy hlavička skončila na břevně Turkovy brány. Dlouho se pak hrálo bez velkých šancí, spíše to byl boj o střed hřiště, od vápna k vápnu. Domácí se prezentovali kombinačním přechodem do útoku, mnohdy až zbytečně pomalým a váhavým. Chtíkov naproti tomu využíval nepřesných přihrávek nebo zblokovaných šancí a hrozil z protiútoků.

Až ve 38. minutě ukázali hosté, jak se v rychlosti chodí do plné obrany, k čemuž jim pomohl i nedůraz v zadních řadách. Od brankáře Šilhánka šel míč na pravou stranu, následně se přes oba střední záložníky dostal v plném běhu k Josefu Adltovi, který našel skrz střed nabíhajícího Jana Vilda, před nímž zapomněl míč odkopnout domácí stoper. Vild napoprvé na brankáři selhal, ale následný lob už poslal přes ze země zvedající se obrannou dvojici do sítě. Zbytek poločasu už hosté zkušeně ubránili.

Dvě penalty za poločas

Chotíkov se prvních pět minut v podstatě jen brá nil několika standardním situacím, než se dostal přes půlku. Ale když už vyběhl ven, opět v rychlosti a byla z toho gólovka. Tu však na vyšší level povýšil domácí Bayer, který složil útčníka hostů k zemi v pokutovém území a následovala penalta. K té se postavil po celý zápas velmi dobře hrající Tomáš Denk, který jí také proměnil a zvýšil vedení hostů na 0:2.

Hosté se zatáhli a spoléhali na svou kvalitní defenzívu, se kterou do Vejprnic přijeli. Vejprnice byli aktivnějším týmem, ale svou nepřesností nejen v zakončení, ale i v přihrávkách, ztrácely možnost jakkoliv reagovat na nepříznivý výsledek. Až v 67. minutě zahrávaly volný přímý kop z hranice šestnáctky, ale Křenova střela letěla kousek vedle tyče. Hra se následně kouskovala, faulů přibývalo, ale domácím se nedařilo přesně zakončit.

Hosty mohl třetí brankou uklidnit v 84. minutě střídající Vlk, který sám před bránou trefil pouze rukavice brankáře Turka. Následoval opět mohutný tlak domácího celku, který vygradoval rohovým kopem, po němž se po jednom ze soubojů ve vápně odpískala penalta. Nutno dodat, že pokud by hostující Buchta z hranice vápna odhlavičkoval míč pryč, namísto jeho zřejmě nechtěnného návratu zpátky do varu, nic by se nestalo. K penaltě se postavil Adam Heller, který penaltu bezpečně proměnil a branku poslal do nebe Jirkovi Šámalovi. Kýženého srovnání se však Vejprnice nedočkaly.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Na zápas jsme byli slušně připravení, chtěli jsme eliminovat nejlepší hráče Vejprnic a musím kluky pochválit, že v kabině snad letos poprvé poslouchali a přenesli to na hřiště. První poločas byl jasně v naší režii, kluci nedali soupeři vůbec čuchnout, dali jsme gól, břevno a navíc jsme postupovali prakticky ještě 2x sami na gólmana. Druhý poločas začal divoce, z jasné pecky jsme dali na 2:0, ale hned vzápětí šli po naší minele domácí sami na branku, ale naštěstí nedali. Ve zbytku zápasu nás domácí přitlačili na půlku, ale poctivou a důraznou obranou jsme je k větším šancím již nepouštěli. V závěru se sice pískla penalta, nikdo neví za co, ale koncovka již byla poklidná. Na závěr chci pochválit vejprnické, za mě je to jednoznačně druhý nejlepší tým přeboru s výbornými mladými hráči a bodů si moc vážíme!