10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2021-2022

--

Třebětice zvládly vítězně i desáté kolo proti Českým Velenicím

5. M. Novotný , 11. M. Kelbler , 21. D. Kelbler , 29. P. Kelbler , 55. J. Bumba (vl.) , 84. M. Novotný , 89. V. Habr - 45. M. Fiala (p.)
29

V Třeběticích se utkala dvě mužstva z odlišných konců tabulky. Domácí tým na prvním místě vyhrál všech devět dosavadních zápasů, naopak hosté se krčí na dně tabulky s jedinou výhrou. O favoritovi duelu tak nebylo pochyb.

Třebětice rozhodly o výhře již v prvním poločase

Do utkání vsoupili překvapivě lépe hosté z Českých Velenic, kteří si vypracovali několik úvodních šancí. Jedna z nich byla dokonce velice nadějná, když Veleničtí postupovali sami na brankáře Urbánka, který se ale zaskvěl a tuto příležitost zlikvidoval.

Pak už si vzali slovo domácí fotbalisté. V 5. minutě se na pravé straně uvolnil Martin Kelbler, předložil balón Milanu Novotnému a ten si již věděl rady a překonal brankáře hostí - 1:0.

Za chvíli, v 11. minutě, si oba hráči role prohodili. Milan Novotný předložil míč Martinu Kelblerovi a ten zdvojnásobil náskok Třebětic - 2:0.

Za dalších deset minut už to bylo o tři góly. Standardní situaci ve 21. minutě rychle rozehrál Vojtěch Bastl přihrávkou na Davida Kelblera, který poslal míč do sítě - 3:0.

Ani na čtvrtou branku nemusely Třebětice čekat moc dlouho. Již ve 29. minutě měli domácí k dispozici rohový kop. Ten rozehrával Petr Švarc. K míči se ve vápně dostal Petr Kelbler a zvýšil již na 4:0.

Až v závěru poločasu se potom dočkali branky i hosté. Ve 45. minutě odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop, ke kterému se postavil Milan Fiala a byl úspěšný. Poločasové výsledek se tak zastavil na skóre 4:1.

Ve druhém poločase přidal domácí tým další góly

I druhý poločas byl v režii domácího mužstva, které hrálo velice aktivně. Na branku se muselo čekat po přestávce pouze 10 minut. V 55. minutě se radovali opět domácí příznivci, když si míč do vlastní sítě srazil velenický Jiří Bumba - 5:1.

Pak se hrála poměrně dlouhá pasáž bez branek, které znovu přišly až v závěrečné desetiminutovce a stříleli je opět pouze domácí hráči. Na 6:1 zvyšoval v 84. minutě svým druhým gólem Milan Novotný, ačkoli branka možná nebyla dosažena zcela regulérně. Hlavní rozhodčí ji nicméně po konzultaci s asistentem uznal.

Skóre pak uzavřel v 89. minutě třebětický kapitán Vojtěch Habr, který předvedl pěknou individuální akci z levé strany - 7:1.

FK Sokol Třebětice
Marek Černoch: "S výsledkem zápasu jsem velmi spokojen, bohužel to už nemohu říci o našem herním projevu. Tentokrát jsme měli dost okének v defenzivní činnosti, přechodová fáze se nám nedařila tak, jak jsme chtěli, a v zakončení, i když jsme dali sedm branek, byla velká nepřesnost. Na druhou stranu nelze upřít aktivitu týmu, ta byla znát a kluci chtěli zápas vyhrát za každou cenu a to se jim povedlo naprosto zaslouženě. Musím uznat, že Velenice byl nebezpečný protivník, na papíře jsou tyto zápasy jako jasná záležitost, na hřišti je to však úplně jiné a proto si vítězství ceníme."

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho: "Trápí nás velká marodka a do Třebětic jel každý, kdo byl jen trochu zdravotně v pořádku. To se také projevilo na naší hře. V začátku utkání jsme si vytvořili dvě vyložené brankové příležitosti, které jsme ovšem neproměnili. Poté už byl na hřišti v podstatě pouze jeden tým. My jsme dělali hrubé chyby a domácím jsme to tím ještě značně usnadnili. Proti rozjetému soupeři jsme neměli vůbec žádnou šanci uspět."

P. Urbánek [-] - D. Kelbler [-] , R. Tříletý [-] (80. Z. Nikrmajer [-] ) , V. Novák [-] , P. Kelbler [-] , P. Švarc [-] , M. Novotný [-] , M. Kelbler [-] , V. Habr [-] , V. Bastl [-] , J. Dostál [-] (54. T. Přívětivý [-] )

T. Maroušek [-] - J. Vetrák [-] (66. J. Latifi [-] ) , J. Bumba [-] , M. Fiala [-] , R. Mikudim [-] , M. Jabůrek [-] (85. P. Blažej [-] ) , V. Samec [-] , M. Filip [-] (56. P. Špringer [-] ) , F. Dvořák [-] , M. Srpek [-] , P. Zemánek [-]

ŽK: 43. V. Habr , 80. M. Kelbler - 77. F. Dvořák , 79. M. Jabůrek .
Hráči zápasu: M. Kelbler - M. Fiala .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Ondra Milan - MACHÁČEK David, BROŽ Miroslav.