11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

21

Sedlice na svém hřišti v jedenáctém kole přivítala fotbalisty Dražejova a chtěla napravit vysokou porážku z minulého týdne z Bělčic. Domácí tedy vsadili spíše na defenzivnější taktiku, která přinesla kýžené ovoce v podobě vítězství a tří bodů do tabulky.

V první půlce žádný gól nepadl

V sobotu se v jedenáctém kole utkala v derby zápase mužstva domácí Sedlice a hostujícího Dražejova. Domácí na tom byli tabulkově sice lépe, ale v minulém kole si přivezli šestigólový výprask z Bělčic. Co napravovat měli ale i Dražejovští, kteří v minulém kole podlehli na domácím hřišti Husinci.

Oba týmy tak vstoupily do utkání s poměrně opatrnou taktikou, kdy se snažily hlavně neinkasovat. Tomu odpovídal průběh celého prvního dějství, kdy se v podstatě hra odehrávala pouze mezi vápny a k žádným příležitostem na jedné či druhé straně nedocházelo.

Přeci jen více si toho vypracoval hostující Dražejov, ale ani pěkná střela Bračoka z dálky, ani slušně umístěná hlavička po rohovém kopu nepřinesly otevření skóre. Po prvním poločase tak platil bezbrankový stav.

Ve druhé půlce rozhodli domácí o zisku všech bodů

Ani do druhého poločasu nevstoupila družstva s odlišným pojetím hry. Stále bylo klíčovým snažením hlavně neinkasovat. Dění na hřišti tak bylo dosti podobné tomu z prvního poločasu. Dražejov musel v průběhu druhého poločasu hned tříkrát střídat ze zdravotních důvodů a možná i to bylo nakonec důvodem, že domácí dokázali strhnout utkání na svou stranu.

V 68. minutě zápasu totiž podnikli fotbalisté Sedlice rychlý protiútok, kdy se ke střele za vápnem dostal David Janoušek. Balón z jeho kopačky zamířil přesně ke vzdálenější tyčce a brankář Drnek na něj nemohl dosáhnout. Domácí se tak dostali do vedení 1:0.

O to více se pak Sedlice v závěrečné dvacetiminutovce soustředila na udržení náskoku. Domácí obrana byla pozorná a nepřipustila již žádné závažnější ohrožení Vančátovy branky. Po závěrečném hvizdu se tak domácí mohli radovat z těsného vítězství v poměru 1:0.

TJ Dražejov
Pavel Poláček: "Sobotní derby v Sedlici nabídlo hlavně slušný defenzivní fotbal. Hra se odehrávala mezi vápny s minimem větších šancí. V první půli jsme byli aktivnější, ale nepřálo nám štěstí. Střela Bračoka těsně minula tyčku a hlavičku po rohu vytáhl domácí brankář. V druhé půli se nám zdravotně nedařilo a my museli 3x střídat. Domácí se z brejku dostali k prvnímu vážnějšímu zakončení před 70. minutou. Zpoza vápna to Janoušek trefil nejlépe jak mohl na protější tyč a domácí již tento stav udrželi do konce. Příští týden máme doma Junior."