10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Dražejov doma těsně nestačil na Husinec

24

Dražejov na domácím hřišti přivítal Husinec a dala se čekat vyrovnaná bitva, neboť oba týmy měly před tímto zápasem v tabulce shodný počet bodů. Očekávání se nakonec potvrdilo, hosté se spoléhali spíše na brejky a domácí se snažili dobývat branku. Úspěšnější byla nakonec taktika Husince.

V první půli rychle vedli hosté, domácí ale srovnali

Dražejov na svém trávníku přivítal Husinec a vstup do utkání mu vůbec nevyšel, když již ve 3. minutě se otevřeli skóre hosté z Husince. Konkrétně se prosadil útočník hostů Václav Cais, který zaznamenal již osmou branku v sezóně - 0:1.

Jestli měla obě mužstva nějaké taktické plány, bylo je potřeba rychle změnit. Hosté z Husince se začali soustředit spíše na defenzivu a snažili se vyrážet do nebezpečných kontrů, kdežto domácí Dražejov se snažil hrát s míčem a postupným útokem dobývat branku soupeře.

Je pravda, že Dražejov si svou hrou vypracoval několik dobrých příležitostí, ale skórovat se mu podařilo až ve 22. minutě a překvapivě to bylo po samostatném úniku, který až do zdárného zakončení dovedl Ondřej Koutský. Bylo tedy srovnáno na 1:1.

Dražejovští si pak vytvořili v první půli ještě nějaké příležitosti, ale skóre se již neměnilo. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

V závěru druhé půle strhli vedení na svou stranu hosté

Ve druhém poločase byl obrázek hry stále podobný poločasu prvnímu s rychlými protiútoky na straně Husince a postupným útokem domácího Dražejova. Více příležitostí si tentokrát právě díky brejkům vytvářeli hráči hostujícího týmu, ale domácí brankář Drnek stále držel nerozhodný stav.

Domácí si tolik šancí jako v prvním poločase nevytvářeli. První branka druhé půle padla až zhruba deset minut před koncem zápasu a dočkali se ji hostující fotbalisté. V 79. minutě získal pro Husinec znovu jednogólový náskok Miroslav Wágner - 1:2.

Závěrečná desetiminutovka byla ve znamení tlaku domácích a jejich snaze po vyrovnání zápasu. I přesto, že tlak Dražejova byl místy velice silný, branku se jim už vstřelit nepodařilo. Husinec tak slaví tři body po těsné výhře se skóre 1:2.

TJ Dražejov
Pavel Poláček: "Domácí zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř byl určitě hratelný a opět nás naše chyby stály body. Hosté se ujali vedení již ve třetí minutě. My jsme srovnávali až třetí stoprocentní šancí návratilcem Koutským po samostatném úniku. Měli jsme v první půlce navrch, ale nedařila se nám koncovka. Druhá půlka byla v duchu té první. Hosté hrozili z brejků a nás držel Drnek. V 80. minutě se hosté ujali opět vedení a my jsme i přes náš tlak nedokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Další body, co nám budou chybět v konečné tabulce. O víkendu jedem na derby do Sedlice."

TJ Slavoj Husinec
Martin Toman: "Ze zápasu má celý tým dobrý dojem. Hráli jsme svoji hru. Kluci podali výborný a kolektivní výkon. Oba týmy i rozhodčí podávaly skvělé výkony a vytvořily tak krásnou hru pro oko diváka."