9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Lhenice zdolaly Volyni a vyhrály popáté v řadě

21

Tým lhenického SK ve Volyni popáté plně bodoval a první místo v tabulce tím tak obhájil, i když jej i nadále pronásledují zranění. Proto je dost obtížné stabilizoval jeho nosnou osu základní sestavy, která se zatím zápas od zápasu obměňuje nicméně problémy se sestavou řešil i domácí tým.

V prvním poločase branka nepadla

Oba soupeři při vstupu do utkání vycházeli ze zajištěných obran, aby postupem hracího času to byli hosté, kdo získávali herně navrch, častěji byli v držení míče, vytvořili si i několik gólových možností, když domácí do těch opravdu nebezpečných svou pozornou defenzivou nepouštěli.

Z gólových prvopoločasových šancí Lhenických hodných za zaznamenání:

18.´- po odražených balónech Dominik Šindelář v pozici sám před brankou, ale jeho střelecké zakončení ještě stačil jeden z domácích beků zblokovat

21.´- střela Pavla Prennera z hranice šestnáctky, po narážečce s Mahákem, mířila do středu branky, a tak ji gólman Mráz vytěsnil

29.´- týž hráč Pavel Prenner znovu zakončoval útočnou akci z obdobného místa, z hranice vápna, ale i tentokrát domácího gólmana nepřekonal, navíc byl ve 43. minutě nucen pro zranění odstoupit ze hry

40.´- dalekonosná vydařená střela Berana z trestného kopu orazítkovala spojnici břevna a tyče, když odražený míč před branku domácích žádný z hostujících hráčů do sítě neuklidil

Za neproměněných brankových možností se tak do poločasové otáčky odcházelo za smírného stavu 0:0.

Ve druhé půlce rozhodli o své výhře hosté

Ve druhém dějství Lheničtí již získávali výrazně na herní převaze a s tím i na větším počtu gólových šancí a i nebezpečnějších:

49.´- po Mahákově a Schönově zdařilé kombinaci v křídelním prostoru a následné nahrávce před branku Dominikovi Šindelářovi, který po uvolnění poslal s přehledem míč k tyči do sítě a svůj tým do vedení - 0:1

50.´- Beran ve středu hřiště získal balón, vyslal do samostatného úniku Schöna, jenž při střeleckém zakončení trefil gólmana Mráze

55.´- další vyslání na zteč Schöna, tentokrát kolmicí do vápna, kde ještě hledal v lepší gólové pozici Maháka, ten však v rozhodujícím momentu míč přesně nepřevzal a další z gólových loženek byla zmařena

81.´- znovu to byl Schön, který po nakrátko rozehraném trestném kopu se opět řítil na Mrázovu branku, ale i tato šance se zařadila mezi neproměněné.

Lheničtí zaslouženě dosáhli těsného vítězství, i když při proměnění gólových nabídek mohlo být přesvědčivější.

Autor: Jan Bumba

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba: "Před zápasem jsme měli velké problémy se sestavou. Kvůli tomu jsme nastoupili s hodně defenzivní taktikou. A ta nám v prvním poločase vycházela dokonale, hosté nevěděli, jak se do defenzivního bloku dostat. Hrozili pouze ze standardních situací, které byly většinou hodně nepřesné. Bohužel jsme hned ze začátku druhého poločasu inkasovali branku, když jsme nechali úplně volného hostujícího hráče na velkém vápně. Od té doby už si hosté nevypracovali větší šanci. My jsme se naopak začali osmělovat do útoku. Na závěr utkání se Temňák dostal do naší jediné velké šance, ale bohužel neproměnil."

T. Mráz [-] - D. Lackner [-] , T. Škopek [-] (66. K. Hájek [-] ) , P. Pletka [-] (76. L. Pasler [-] ) , V. Kucul [-] (55. P. Pubal [-] ) , M. Nový [-] , P. Hájek [-] , A. Mack [-] , F. Dlouhý [-] (72. V. Plachta [-] ) , R. Prihara [-] , P. Temňák [-]