9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Vacov doma jednoznačně porazil tým Bavorova

8. T. Sova , 73. J. Ketzer , 75. M. Valta , 80. A. Bujok , 88. F. Zitta
21

Vacovští si po minulém kole, kdy prohráli ve Lhenicích, chtěli spravit chuť proti na domácím hřišti proti Bavorovu. Nakonec zvítězili jednoznačným rozdílem, který ale trochu klame, jelikož 4 z 5 branek vstřelili domácí až v závěrečné dvacetiminutovce.

V úvodu první půle se domácí ujali vedení

Vstup do úvodního dějství vyšel lépe hráčům domácího Vacova. Hned v 8. minutě po centru Zitty doklepl míč na zadní tyči do branky obránce Tomáš Sova - 1:0.

Po tomto gólu však aktivita domácího týmu trochu polevila a Bavorov tak získal mnohem větší prostor na svou hru. Ten však nedokázal zužitkovat ve vyrovnávací branku.

Vacov si naopak vypracoval ještě dvě velké šance, ale ty dokázal zlikvidova brankář hostů Roman Oláh. Poločas proto skončil 1:0 pro domácí.

Ke konci zápasu potvrdil Vacov svou výhru čtyřmi góly

Do druhého poločasu přidali domácí fotbalisté na tempu a hodně kombinovali. Na toto Bavorovští nedokázali vůbec reagovat a fyzicky odpadli. Toho domácí mužstvo využilo hned čtyřmi vstřelenými brankami v závěru zápasu. V 73. minutě krásnou individuální akci z pravé strany zakončil přesnou a tvrdou střelou na zadní tyč Jaroslav Ketzer - 2:0.

Na 3:0 zvýšil po krásné přihrávce Antonína Bujoka skrz celé vápno Marek Valta. V tuto chvíli bylo o vítězi utkání již definitivně rozhodnuto, ale domácí se stále hnali dopředu.

V 80. minutě po krásné průnikovce Zitty zakončil samostatný únik lobem ve stylu Petra Švancary Antonín Bujok - 4:0.

V 88. minutě na polovině hřiště rychle rozehrál autové vhazování Valta, míč si převzal Antonín Bujok a přesně nacentroval z pravé strany do vápna, kde chladnokrevně zakončil celou akci do levé šibenice Filip Zitta. Vacov tak přehrál hráče Bavorova poměrem 5:0.

Report sepsal: Marek Valta, redakčně upraveno

SK Vacov
Marek Valta: "Bavorov nás trochu trápil první poločas. Bylo to způsobeno spíše naší neschopností dostat se do tempa hry a držet míč na zemi než kvalitou soupeře. Ve druhém poločase jsme přidali a dokázali tak úspěšně dotáhnout zápas do vítězného konce."