6.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

22

Lhenický tým nastoupil v tomto zápase proti Bělčicím, které v minulém kole doma smetly Stachy 9:0, což vzbuzovalo respekt. Navíc domácí se tentokrát pro zranění a i jiné důvody potýkali s velkou absencí až osmi hráčů. Aby toho nebylo málo, ve 35. minutě utkání se zranil stoper Sura, a tak na jeho post do hry nastoupil i trenér Ivo Čech. Přes všechny problémy ale zůstaly body doma.

Domácí se dostali do vedení v úplném závěru první půle

1.´- hned v samém úvodu zápasu domácí z útočné akce získali první rohový kop, avšak hned s následujícím rychlým protiútokem hostí – bez oboustranného gólového zakončení

6.´- levým křídelním prostorem unikl bělčický Ráž – rodící se brankovou šanci stačila lhenická obrana zblokovat na rohový kop

12.´- po centru zleva střela hostí z hranice šestnáctky, gólman Dvořák ji vytěsnil na další rohový kop

16.´- po rozehraném trestném kopu v provedení domácího Balogha se míč dostal k Mrkvičkovi, který v gólové pozici branku přepálil

18.´ – po rohovém kopu Bělčických jejich otevřenou obranou pronikl Beran, před gólmanem Dražanem centrovaným míčem našel Vincika, ten jej ale v šanci v zakončení nezasáhl

19.´- tentokrát nebezpečně zahrozili hosté přímočarou akcí s finální nahrávkou do vápna a střelou, jíž skvěle zlikvidoval gólman Dvořák

21.´- po autovém vhazování a centrovaném balónu před bělčickou branku jej Sura hlavou do její konstrukce neusměrnil

35.´- došlo k nikým nezaviněnému zranění stopéra Sury (po odkopu míče), s následným ošetřením s podezřením na poranění achilovky a převozem do nemocnice. Na jeho postu jej nahradil trenér Čech

39.´- po trestném kopu za faul na Schöna závar před Dražanem zakončen nepřesnou střelou faulovaným

40.´- rychlý brejk hostujícího týmu se střeleckým zakončením nad břevno Dvořákovy branky

43.´- Lheničtí odpověděli doposud největší gólovkou, při níž Schön našel před brankou nepokrytého Vincika, jehož málo razantní střelu stačil Dražan vyrazit a následnou Trojanovu dorážku beci zblokovali

45.´- po dlouhém pasu z poloviny domácích Jaroslav Mrkvička z hranice šestnáctky zleva výbornou střelou k tyči nedal Dražanovi šanci a Lheničtí šli do vedení – 1:0

Ve druhé půli domácí rychle navýšili skóre, Bělčice pak dokázaly jen snížit

50.´- po dlouhém Baloghově autovém vhazování do vápna a Vincikově prodloužení hlavou nepokrytý Martin Fišer uklidil balón do sítě a zvýšil na 2:0

55.´- pro zranění ze hry tentokrát odstoupil hráč hostí Houda – po souboji s protihráčem

60.´- po rozehraném trestňáku za faul na Balogha vyslal Prenner přes povysunutého gólmana Dražana střelu, co skončila na břevně, poté odrazem na brankové čáře a následně v gólmanových rukavicích

64.´- po centru do šestnáctky Mrkvička v dobré pozici Dražanovu branku přehlavičkoval

73.´- v šanci hostující tým, jeho první střela obránci odvrácena, ta druhá skončila vysoko nad brankou

81.´- Bělčičtí, po centru z trestného kopu před Dvořáka, využili nedorozumění ve lhenické obraně a Karlem Hanzlíkem zblízka snížili na 2:1

Závěr – závěrečný tlak hostujícího týmu za vyrovnáním domácí Lheničtí důslednou obranou eliminovali a jednogólový náskok udrželi až k vítěznému konci zápasu

Stín zápasu bylo zranění domácího hráče Richarda Sury, který po vyšetření musel na operaci s přetrženou achilovkou

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Jan Bumba: "V prvním celkově vyrovnaném poločase se hra oboustranně přelévala, když domácí přeci jen byli více v držení míče a hosté především hrozili rychlými útočnými výpady, aby vzniknuvší gólové možnosti zůstávaly před oběma brankami obrannými zákroky či nepřesným zakončováním nevyužity. Až v samém závěru poločasu Lheničtí Mrkvičkovou gólovou trefou strhli vedení na svou stranu. V počátku poločasu druhého domácí povzbuzeni dosaženou vedoucí brankou se více prosazovali a v 50. minutě Fišerem navýšili vedení na 2:0. Bělčičtí ale i za pro ně nepříznivého stavu nic nevzdávali, i oni dál nebezpečně ohrožovali soupeřovu branku a v 81. minutě Hanzlíkem snížili na 2:1. S blížícím se závěrem se Lheničtí, za velké snahy hostujícího týmu po vyrovnání, soustřeďovali především na uhájení jednogólového náskoku, což se jim i přes závěrečný soupeřův tlak podařilo a dovedli zápas k těsnému vítězství. Tentokrát především bojovností s patřičným nasazením a odhodláním jít za bodovým ziskem."

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš: "Nenavázali jsme na předešlé utkání, kdy jsme vstřelili devět branek. Inkasovali jsme gól do šatny, kdy domácí proměnili svojí jedinou šanci. Krátce po změně stran náskok navýšili. Herně jsme byli o hodně lepší, ale povedlo se nám jen snížit v 81. minutě. V 88. minutě jsme mohli mít možnost vyrovnat, když byl ve vápně sražený Ráž, ale penalta se nepískala. Remíza by byla spravedlivá. Lhenicím se povedlo ukopat body, u nás zavládlo zklamání. Oba týmy hrály v improvizovaných sestavách, šancí bylo minimum."