5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Volyně si doma poradila s Cehnicemi

20

V souboji dvou čtyřbodových týmů přivítala Volyně doma Cehnice. Domácí tým si v úvodu vypracoval dvoubrankový náskok. Cehnice ještě v první půli snížily, ale Volyně ve druhé půli opět odskočila. Hosté v závěru dokázali pouze snížit na 3:2.

Domácí Volyně v první půli získala náskok

Od úvodních minut domácí Volyně diktovala tempo zápasu. Hosty nepouštěli téměř k ničemu. Odměnou byl gól Tomáše Škopka ve 22. minutě, když proměnil svůj únik krásným lobem přes vyběhnutého brankáře - 1:0.

Hned o pár minut později, ve 25. minutě, se podařilo domácím přidat pojišťovací branku zásluhou Petra Pubala, když dorazel míč do sítě po přímém volném kopu - 2:0.

Před koncem poločasu stihli ještě hráči hostujících Cehnic korigovat skóre. Ve 39. minutě využil Petr Hovorka nedůslednosti v obraně domácích, když do branky dostal neodkopnutý míč - 2:1.

V druhé půli domácí opět zvýšili náskok a hosté pouze korigovali v závěru

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým s hodně defenzivní taktikou. Spoléhali se přitom na rychlé protiútoky. V 73. minutě hostující brankář Přech fauloval Macka a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten dokázal s přehledem proměnit Petr Hájek a zvýšil na 3:1.

V úplném závěru, v 89. minutě, ještě dokázali hosté korigovat skóre utkání, když svou druhou branku v zápase vstřelil Petr Hovorka - 3:2.