3.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

78. K. Hanzlík (p.) - 19. T. Balica
22

Bělčice nedokázaly doma navázat na vysoké vítězství z minulého kola a s Husincem se rozešly smírně 1:1, když vyrovnávaly až v závěru z pokutového kopu. Pro hosty z Husince se po dvou vítězstvích jedná o první ztrátu bodů v sezóně.

Bělčice byly více na míči, do vedení však šli hosté

Bělčičtí byli v prvním poločase více na míči. Přesto si ale nedokázali vytvořit výraznější tlak ani velké brankové příležitosti. Naopak hosté z Husince si nějaké šance vytvářeli. V úvodu utkání se mohl po centru prosadit hlavou Tomáš Balica, ale domácí gólman Dražan ho skvěle vychytal.

V 18. minutě utkání už se skóre měnilo. Husinecký Václav Cais vyslal nebezpečnou střelu, kterou protáhl brankáře Bělčic. Ten ale nedokázal míč udržet a k dorážce se jako první dostal Tomáš Balica, který uklidil míč do prázdné branky - 0:1.

Poté se domácí začali usilovně snažit o vyrovnání, ale do konce poločasu se jim to nepodařilo.

V druhé půli se domácí dočkali vyrovnání díky penaltě

V druhém poločase byl obraz hry podobný jako na konci prvního dějství. Domácí Bělčice se snažili vyrovnat utkání, velké příležitosti si vypracovávali především ze standardních situací díky nacvičeným signálům, ale obrana Husince byla pevná.

V 79. minutě ale přišla chyba hostů v rozehrávce na půli hřiště. Domácí hráč sebral balon a hnal se na brankáře hostí. K zakončení se ale nedostal, neboť byl v pokutovém území faulován a kopala se penalta. Tu si vzal na starost domácí kapitán Karel Hanzlík a dokázal ji proměnit, čímž vyrovnal na 1:1.

Do konce utkání se pak již žádná změna skóre neudála, oba týmy si tak rozdělily body po remíze 1:1.

TJ Sokol Bělčice
Luboš Krameš: "Hosté překvapili. Hráli dobře, my jsme byli rádi za remízu. V první půli jsme nevyužili tři stoprocentní šance a soupeř se ujal vedení. Vyrovnat se nám podařilo v závěru z penalty, bod jsme získali i díky brankáři Dražanovi, který nás několikrát podržel."

TJ Slavoj Husinec
Martin Toman: "Věděli jsme, že nás nečeká snadné utkání. Domácí byli celkově více na míči. My jsme se ale nenechali zatlačit. Hodně k remíze přispěl i domácí gólman, který trápil skvělými zákroky naše útočníky. Celkově měl zápas dobrý náboj a bylo na co se dívat. Kluci odehráli skvělý zápas. Za mě ukázali nejlepší výkon."

K. Dražan [-] - L. Krameš [-] , J. Houda [-] (79. P. Průcha [-] ) , M. Ráž [-] (65. M. Hrkel [-] ) , K. Zeman [-] , O. Páca [-] , J. Jelínek [-] (76. T. Vácha [-] ) , A. Ježek [-] , L. Mach [-] (23. M. Hevera [-] ) , J. Cibulka [-] , K. Hanzlík [-]

M. Váša [-] - L. Novotný [-] , T. Balica [-] , M. Zelený [-] , P. Ťápal [-] , I. Štangret [-] , M. Wágner [-] , K. Penzenstadler [-] , P. Novák [-] , O. Váša [-] (86. M. Toman [-] ) , V. Cais [-]

ŽK: 18. L. Mach , 31. M. Hevera , 70. K. Hanzlík , 82. P. Průcha - 15. P. Ťápal , 60. O. Váša , 78. M. Wágner .
Hráči zápasu: K. Dražan - P. Novák .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Petričák Daniel - HORNÁT Josef, RYNDA Jaroslav.