12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Větřní porazilo doma Chvalšiny

17

Větřní přivítalo doma Chvalšiny a chtělo si po posledním kole napravit reputaci.

Každý z týmů vstřelil po jedné brance

Zápas už od prvních minut byl naprosto vyrovnaný. Do vedení šel domácí tým, když se trefil Patrik Podskalský 1:0. Hostujicí Chvalšiny hrály dobře a zaslouženě do konce poločasu vyrovnaly. Radovan Kaprál minutu před odchodem do kabin zařídil poločasovou remízu 1:1.

Vítěznou branku vstřelil Miroslav Ješina

Druhý poločas se obraz hry neměnil a brzo se začaly padat branky. Domácí dostal do vedení dvě minuty po příchodu z kabin Jan Skok 2:1. Krátce na to se trefil Miroslav Ješina 3:1 a vypadalo to na jasnou záležitost domácích. Chvalšiny se, ale nevzdaly a Jiří Fric je dostal brzo zpět do hry 3:2. Větřní, ale tři body nakonec uhájilo. Dvakrát mu pomohla branková konstrukce a Chvalšiny tak jedou domu bez bodu. Chvalšiny v posledním podzimním kole čekají Loučovice a bude to souboj týmů o to, kdo bdue mít o něco málo klidnější zimu. Větřní jede do Dolního Dvořiště.

SK Větřní
Rudolf Weinhard (trenér): Derby zápas jsme zvládli výsledkově. Po minulém týdnu nebylo lehký mančaft naladit na nějakou pohodu. V týdnu kluci na tréninku dostaly odpověď na výkon ve Svinech. Řekli jsme si a vyříkali pár věcí. Zápas s Chvalšinama nebyl vůbec jednoduchý. Kluci s Chvalšin i přes prohru ode mě mají velký uznání, protože jejich situace není vůbec jednoduchá, ale mají tam srdce v tom mančaftu a určitě si zaslouží hrát tuhle soutěž. Zápasu by určitě asi slušela víc remíza, protože i když jsme v druhé půli brzy vedli o dva góly tak soupeř pak byl lepší a dal ještě asi dvě břevna. Na nás se obrátilo štěstí a byli jsme šťastnější. Proto bereme tři body a, i když nejsou zasloužený, tak je bereme a jsme za ně rádi. Neskutečně moc pomohl k vítězství Honza Skok, který je prostě legenda a hlavně super kluk a kamarád.

TJ Sokol Chvalšiny
Michal Postl (kapitán): Vlivem velkého pracovního vytížení, potřebě řešit i ve fotbalové agendě prioritně jiné záležitosti a asi i v důsledku podzimní únavy, jsem vynechal pár hodnocení, ale předchozí zápasy lze zhodnotit stručně. V Mladém to byl zápas plný nepřesností z obou stran, řekl bych spíše průměrné okresní úrovně, a protože jsme z tlaku v prvním poločase nic nevytěžili, remíza nakonec odpovídala dění na trávníku. Kamenný Újezd nám dal poté doma lekci z kvality a produktivity. Kameňák má velmi vyrovnaný tým bez slabin a navíc do ofenzívy tři rozdílové hráče, kteří nám ukázali kvalitu zakončení i to, jak se trestají chyby soupeře; v tom zápase jsme prostě neměli nárok. V Dřítni jsme zaslouženě vyhráli, a když jsme si začali na hřišti věřit, předvedli jsme i několik pěkných akcí, ale rovněž jsme opět spálili množství šancí a dřítenský brankář se také činil. Na zápas do Větřní jsem se těšil, protože byť na hřišti jsou vždycky emoce, což ke hře patří, a zápasy bývají bojovné, kluci z Větřní jsou, troufnu si říci stejně jako my, úplně v pohodě a vše je korektní a po zápase v přátelském duchu spoustu věcí vždycky probereme. Je to takové to sousedské derby týmů postavených z většiny na místních klucích a to je cenné, protože v dnešní době to je složitější a složitější. Úvod zápasu byl opatrnější, domácí se dostávali k naší bráně delšími pasy do krajů hřiště a následnými centry, my jsme snažili ohrožovat bránu domácích rychlými kontry. Bohužel po zbytečné ztrátě a zblokované střele se míč odrazil ideálně k nohám domácího útočníka, který se ocitl sám před naším brankářem a bezpečně proměnil. Poté jsme se snažili přidat na tempu, ale byli jsme nepřesní a rozehrávka vázla, což vedlo i k tomu, že hra nebyla část prvního poločasu příliš plynulá. Ke konci poločasu jsme se po několika podařenějších akcích dostali do tlaku a vytvářeli si šance bez gólového efektu. V brankové příležitosti se ocitl R. Kaprál, který poté po chybě domácího gólmana nastřelil také tyčku a nakonec se R. Kaprálovi podařilo dát pěkný gól do šatny a vyrovnat. V šatně jsme si říkali, na co si dát pozor, ale naprosto nepochopitelně jsme prakticky z akce z rozehrávky dostali gól a za pět minut po standardce další. Přesto jsem věřil, že s vývojem zápasu ještě něco uděláme, protože jsme nehráli špatně. Záhy J. Fic po pěkné akci s přehledem zakončil a snížil na rozdíl jediné branky a od té doby jsme domácí zatlačili a vytvořili si i velké množství šancí, nastřelili jsme dvě břevna, v jasné pozici minuli branku či volili špatné řešení, několikrát zasáhl dobře domácí brankář. Po gólu volala zejména akce J. Fice a utěšená střela R. Kaprála. Bohužel pomyslná štěstěna se k nám v tom zápase nejenže otočila zády, ale ještě na nás vystrčila zadnici. Vzhledem k tomu, kolik šancí, i těch zcela vyložených, spotřebujeme na vstřelení branky, se sami srážíme, a to především výsledkově. Domácím k výhře gratuluji, byli efektivní v zakončení a berou díky tomu všechny body, my jsme body velmi potřebovali, místo toho se bohužel potácíme na konci tabulky. Domácí mohou být velmi vděční, že mají v týmu R. Weinharda, který nastoupil na stoperu a dal jejich hře řád, navíc je trénuje a fotbalem žije. Snad se příští týden nějak rozumně sejdeme a zápas zvládneme. Uvidíme poté, co bude dál a zda se podaří rozptýlit černá mračna na obzoru.