5.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Meteor konečně bodoval na domácí půdě

13
První domácí výhra byla pořádně vysoká. V pátém kole 1.A třídy se na půdu Meteoru odvážily doposud neporažené Nemanice, ale domů, do Českých Budějovic, si sebou vezly půltucet branek navíc a první porážku.

V prvním poločase se nikdo gólově neprosadil

V úvodu zápasu Meteor držel míč více na svých kopačkách, ale nedokázal si připravit nějakou vážnou příležitost. Jedinou výjimkou byl průnik Lachouta a zpětná nahrávka do poloodkryté brány na Fialu, který ovšem z malého vápna přestřelil bránu. Další slušná střela přišla až ve 20. minutě, kdy to opět zkoušel Fiala, ale brankář jeho střelu vyrazil. Poté se začali dostávat do šancí i hosté. Nejprve ve 30. minutě postupoval na Šedivého ze strany Záveský, ale brankář domácích dokázal zakončení vytěsnit na roh. Poté přišla ještě větší šance, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce nemanický hráč, který usměrnil míč pod břevno, ale se skvělým zákrokem se opět vytasil Šedivý, který v poslední chvíli zasáhl a míč vyrazil za bránu. V závěru poločasu rozehrál nebezpečný roh i Meteor. Hlavička Syrovátky ale orazítkovala pouze břevno a do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Gólová smršť v podání Meteoru Tábor

Druhý poločas se hrál víceméně na jednu branku a už v 53. minutě přišlo první ohrožení hostující svatyně. Lachout se po rohu opřel do míče, ale ten skončil opět na brankové konstrukci. Za dalších pět minut se už domácí běželi radovat. Po ztrátě hostujícího hráče na půlce se ofenzíva Meteoru hnala do přečíslení 4 na 2 a Lachout toho dokázal po nahrávce Fialy využít - 1:0. Za další tři minuty měl Meteor možnost rozehrávat další roh, po kterém se míč dostal k Löfflerovi, který se nemýlil. V 65. minutě už to bylo o tři branky. Centr Mrázka na zadní tyč si našel znovu Löffler, pro nějž nebyl problém uklidit míč do odkryté branky - 3:0. Na další trefu se čekalo 10 minut. Štumfol se dostal s míčem do vápna, kde byl podražen a pískala se penalta. Tu si vzal na starosti Löffler, ale brankář vystihl směr a míč vyrazil. Tím ale akce neskončila, protože vyražený míč doběhl Kollárik, který nahrávkou pod sebe našel před bránou Fialu a ten uklidil balón do sítě - 4:0. Hned po rozehrání vyvinul Meteor tlak na soupeře, získal balón a hnal se znovu do šance. Tentokrát střela vyšla na Širokého a ten se z hranice vápna trefil náramně - 5:0. V 88.minutě se podařilo vstřelit branku i hostům, kteří využili chybu po autovém vhazování a střelou ze třiceti metrů snížili. Konkrétně se o snížení postaral Strnad D.. Poslední tečku za utkáním však udělali domácí. V 90. minutě si na centrovaný míč ve vápně naskočil Štrincl a s přehledem ho uklidil. Po závěrečném hvizdu tak na tabuli svítilo skóre 6:1. V dalším kole bude hrát Meteor opět doma s dalším českobudějovickým klubem, tentokrát se Slavií, která za pět zápasů dokázala uhrát pouhý bod. Nemanice se představí také na svém hřišti, kam přijede Kovářov.         Vojta Kollárik