1.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

--

Úvodní kolo se Meteoru nevydařilo

12

V 1.kole nové sezóny sehrál mladý tým táborského Meteoru zápas proti zkušenému celku z Bernartic. Bernartičtí přesně věděli, co Tábor hraje a tak od prvních minut zatáhli obranu před vlastní pokutové území a spoléhali na rychlé protiútoky, což se nakonec ukázalo jako správná cesta k vítězství.

Jediný gól v první půli poslal Bernartice do vedení

Start zápasu se Meteoru vůbec nevydařil. Už ve druhé minutě se po ztrátě míče za polovinou hřiště dostaly Bernartice do úniku, který dobrým zákrokem zpacifikoval brankář Šedivý. Po akci se balón dostal na autové vhazování u rohového praporku a Bernartice po vzoru Islanďanů hodily dlouhý aut až před malé vápno, kde se k hlavičce dostal Pěchota a s pomocí teče domácího hráče dostal míč za bezmocného brankáře 0:1. Po tomto gólu už se hosté dostávali k míči spíše sporadicky, ale domácí svoji herní převahu dlouho nedokázali dopracovat k zakončení. To přišlo až v 17.minutě, kdy zhruba z dvaceti metrů střílel Kollárik, ale střela se k Fučíkovi, který strážil hostující svatyni spíše doplazila. O pár minut později sehráli domácí roh, ale nebezpečně centrovaný balón od Sedláčka na zadní tyč našel opět jen ruku brankáře, který ho vyrazil na další roh. Ve 25. minutě přišla chvilka bojových umění v hlavní roli Daniel Smrčina, který v přerušené hře po faulu na Koláře dost nešetrně strčil do soupeře, za což uviděl žlutou kartu. Neuplynulo ani 5 minut a Meteor měl na noze vyrovnání, ale Kolář ve 100% šanci selhal, když jeho střelu z malého vápna do poloodkryté brány vyrazil nohou vracející se Fučík. Za další chvíli se zrodila další šance. Štumfol skvěle poslal od lajny míč na kruh vápna, kde se do hlavičky položil Kollárik, ale naneštěstí trefil jen spojnici branky. Ve 37.minutě se Kollárikovi podařilo vstřelit vyrovnávací gól, ale pomezní rozhodčí zvednutím praporku signalizoval ofsajd, který ale jestli ovšem byl, musel být velice těsný, protože z pohledu kamery se o ofsajd zřejmě nejednalo. Stav tedy zůstal stejný a Meteor pokračoval v dobývání. V závěru poločasu přišla série rohů, ze kterých se zrodila pouze žlutá karta pro Kollárika, který si zahrál na házenkáře, když skočil rukama po míči, který se kutálel za lajnu. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

Meteor po promarněných šancích přišel o tři body

Druhý poločas začal stejně jako skočil ten první. Meteor na míči a Bernartice v hlubokém bloku, ale domácí hráči se opět nemohli dostat do nějakého lepšího zakončení. Až v 55.minutě se k míči ve vápně dostal Sedláček, který to zkoušel levačkou k tyči, ale o kousek minul. Od 60.minuty domácí začali jednat zbrkle a z tohoto počínání přicházelo spoustu ztrát, zejména při nahrávce dopředu. I přesto se do zajímavé možnosti dostal v 70.minutě Syrovátka, který postupoval ze strany sám na bránu. Bohužel pro domácí namířil svoji střelu pouze na brankáře. Když už to vypadalo, že utkání skočí 0:1, tak Meteor vyrobil chybu po které Bernartice skórovaly. Růžek se na půlce půlky dostal k míči, vystřelil a Šedivý, který byl z brány venku se už nestačil vrátit.  Bernartice si tedy do tabulky připsaly první 3 body a v příštím kole přivítají na svém hřišti Slavii, která jistě bude chtít odčinit výprask 0:6. Meteor o své první body v nové sezóně bude muset zabojovat příští kolo v Dačicích.       Vojta Kollárik