6.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

--

--

Planá si vychutnala Velešín osmi góly. Čtyři z nich dal Šteyer, na další tři asistoval

25

Planá se prosadila už ve druhé minutě hry. Pak Velešín s domácími hrál půl hodiny vyrovnanou partii, po druhém gólu se ale rozjel brankostroj...

První poločas

Planá vstupovala do zápasu v roli favorita a ke třem bodům ji nasměroval Petr Šteyer hned po pár vteřinách hry. To se poprvé dostal svou rychlostí za obranu Velešína a samostatný únik zakončil chladnokrevně - 1:0. Uklidňující druhý gól mohl domácímu celku zajistit Tibitanzl a posléze Šteyer, ale oba ztroskotali na brankáři Čulíkovi. Na druhé straně vyzkoušel Hotového pozornost Šálek. Velešín Planou posléze začal vysoko napadat, hrála se vyrovnaná hra bez šancí. Ve 32. minutě zahráli hosté povedený roh, k zakončení se protlačil Pomije, ale zblokovaná hlavička k jeho smůle skončila jen na síti poté, co přeletěla břevno. A tak udeřilo na druhé straně. Pešek nacentroval přesně na hlavu nehlídaného Šteyera a ten trkl míč do sítě - 2:0. A o tři minuty bylo pro hosty ještě hůř, Šteyer byl v zakončení přesný a dokončil čistý hattrick - 3:0. Další branku mohl vzápětí přidat Motyka, jeho ránu gólman vyrazil. Stejně tak si poradil i se střelou Kořínka. A domácí zahrozili i z následného rohu, Cardovi i Lasacovi chyběly centimetry k doklepnutí míče do sítě. Skóre poločasu tak uzavřel až Carda, který si počkal na Kořínkův roh a hlavou zakončil nechytatelně - 4:0.

Druhý poločas

Za stavu 4:0 už bylo o majiteli tří bodů jasno a Velešín si přál od druhé půle snad jen to, udržet skóre inkasovaných branek co nejnižší. V 52. minutě se jeho plány začaly hroutit. Šteyer sám v úniku na Čulíka nevyzrál, jenomže vyraženou střelu doběhl nejdříve Kitzler a poslal míč do prázdné brány - 5:0. V 59. minutě Carda rozběhl přesným pasem rychlonohého Šteyera, který tentokrát volil razanci a propálil Čulíka - 6:0. V 68. minutě Šteyer uvolnil Plojhara, který se opřel do míče a Čulík nestačil rukama zasáhnout - 7:0. V 85. minutě prověřila Hotového rána velešínského Přibyla, ale gólman prudkou ránu ztlumil v rukavicích. A poslední a nejhezčí gól zápasu si domácí schovali na 86. minutu. Šteyer při dalším přečíslení připravil palebnou pozici pro Peška, který levačkou nártem pálil nechytatelně do růžku brány - 8:0.

SK Planá
Jan Pintér (trenér): Utkání jsme zvládli vcelku slušně. Kromě výpadku hry mezi 10. a 30. minutou jsme byli celý zápas lepším týmem. Bohužel jsme ale do dalšího zápasu přišli o dva až tři zraněné hráče, to mě velmi mrzí. Dali jsme pár pěkných gólů a pro divák to bylo jistě pěkné utkání.

FC Velešín
Stanislav Šálek (hráč): Co k tomu říct. Soupeř si s radostí zastřílel, byli jsme snadným soustem. Nedokážeme soupeře ničím překvapit a jak prohráváme o víc branek, tak má každej hlavu dole. Prostě takovou soutěž bez bojovnosti a chuti vyhrát nemá smysl hrát. Vymlouvat se pořád, že někdo chybí a tak dále, to nemá cenu, snad ještě něco předvedeme další zápasy...