--

--

Stará Říše zaskočila Ždírec

10

Hosté položili základ ke třem bodům v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Kříž.

Hosté po půli vedli

Domácí povzbuzeni dobrým výkonem na půdě Zbrojovky byly v zápase se Starou Říší favoritem. Ždírecký Tatran vstoupil do utkání lépe, vypracoval si optickou převahu, ale skóre se neměnilo a postupně začali zlobit i hosté, kteří také otevřeli skóre. V 16. minutě obral o míč domácího beka Cejpek a poslal do úniku Kříže, který po zemi otevřel skóre - 0:1. Ve 30. minutě běžel za dlouhým míčem za obranu Cejpek, kterého stáhl domácí kapitán Pelikán a sudí Hovorka tasil červenou kartu. Hosté své vedení navýšili ve 42. minutě. To si Kříž pohrál s Pavlasem a vsítil svůj druhý gól - 0:2.

Domácí dotahovali marně

Jediná branka ve druhém poločase padla v 74. minutě. Najman předvedl pěknou akci po pravé straně, našel na malém vápně Pátka a ten z otočky zdramatizoval utkání - 1:2. Domácí se snažili vyrovnat, ale ve velkém vedru se jim to nepovedlo.