Zápas byl zrušen

Benešovští domácí „brod“ nepřekonali….

5

Foto i report zaslal Petr Krömer.

Vývoj dnešního utkání výrazně ovlivnil silný vítr. Domácí vyhráli los, a tak měli v prvním poločase jeho nemalou podporu. Do zápasu vstoupili svižně. Už v 1. minutě kopal Gettler rohový kop, ale Josefík branku netrefil. V 10. minutě poslal do šance Malenovský Jaroňka, toho však v koncovce zradila střelecká muška. V 15. minutě vyšel hostům brejk, Koňařík nabil Kubíkovi, ale jeho střelu udržel brankář Jícha na své hrudi. Ve 20. minutě kopal domácí Gettler zprava přímý kop ze vzdálenosti 35 metrů, centrovaný míč s pomocí větru skončil k údivu všech v pravé šibenici branky hostů – 1:0… Domácí mohli své vedení pojistit ve 23. minutě, skvělý zákrok Baránka připravil o gólovou radost Josefíka kterému sebral balón přímo z kopačky. Josefík roztleskal diváky ve 35. minutě. Viděl vyběhnutého gólmana hostů a z půlící čáry skončila jeho dalekonosná střela těsně vedle levé tyče. Úvodní čtvrthodina 2. poločasu byla v režii hostů, ale vyrovnání nepřinesla. Nejblíže k tomu měli v 58. minutě, po sérii rohových kopů uvolnil Rubý Labudu, ale jeho střela skončila v náruči gólmana Jíchy. Nedáš – dostaneš znovu platilo. V 60. minutě se domácí poprvé dostali před branku hostů. Po autovém vhazování skončila jejich střela na břevně, odražený balón pak Jaroněk napálil do branky hostů – 2:0! Snaha hostů o zvrat nepříznivého stavu skončila bez efektu. V 64. minutě se snažil Rubý napodobit dalekonosným centrem na domácí branku Gettlera, ale ten těsně minul cíl… V 67. minutě zakončil akci Rončky střelou Wojatschke, brankář Jícha ji však udržel ve svých rukavicích. Ani trojí střídání hostů v 70. minutě nepřineslo gólový efekt. V samotném závěru měli domácí ještě dvě šance, ale ani Josefíkova hlavička v 85. minutě a střela Mančíka v 87. minutě gólem neskončily. Hosté tak své naděje na bodový zisk utopili v domácím „brodu“, naopak vítězství domácích potvrdilo jejich pozici ve středu tabulky MSFL.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda (trenér): „Myslím si, že jsme dnešní utkání vyhráli zaslouženě, gólových šancí jsme měli víc než hosté a dokázali jsme z nich dát dva góly“!

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký (trenér): „Soupeř vyhrál zaslouženě protože dal dva góly, které jsme mu doslova darovali. Nechci se opakovat, ale je to pořád stejné. První gól se zrodil vlastně z nepovedeného centru, který vichr usměrnil do naší branky! Než jsme ve 2. poločase stačili vystřídat, dostali jsme laciný druhý gól a o naší porážce bylo vlastně rozhodnuto. Bohužel zápas jsme si prohráli sami“!

F. Jícha [-] - M. Lorenc [-] , M. Flasar [-] , V. Pavlíček [-] , L. Nevařil [-] (92. J. Švrček [-] ) , F. Košák [-] - D. Venený [-] , M. Malenovský [-] (75. M. Mančík [-] ) , V. Gettler [-] (60. J. Michalec [-] ) - R. Josefík [-] , L. Jaroněk [-] (75. P. Šmatelka [-] )

V. Baránek [-] - J. Koňařík [-] (70. T. Gebauer [-] ) , A. Rončka [-] , O. Kubík [-] , V. Wojatschke [-] (70. M. Blahuta [-] ) , N. Wybraniec [-] (70. D. Sobek [-] ) , F. Labuda [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , J. Massaniec [-] , A. Karčmář [-] (73. P. Latka [-] )

ŽK: 56. F. Košák .
Počet diváků: 196. Rozhodčí: Soukal Bedřich - KOLÁŘ Jaroslav, NÁPRAVNÍK Jan.