8.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Bečváry soupeře o body obrat nedokázaly

15

Libodřice byly v utkání favoritem, ale tři body získaly po tuhém boji, kdy všechny branky padly v prvním poločase.

Libodřičtí byli o branku lepší

Utkání pro Libidřice začalo dobře, hned první vážnější akci zakončil Milan Pánek, který dostal přihrávku od Hovorky a zpoza vápna uklidil míč krásně k tyči - 0:1.

Poté se hra odehrávala ve středu hřiště a víc náznaků do útoku měly Libodřice. Jenže v 16.minutě domácí zahrávali roh a z ojedinělé akce do této doby vyrovnali, když na zadní tyči hlavičkoval domácí Miroslav Černý - 1:1.

Domácí se dostávali dopředu pouze z nakopávaných míčů. Z jedné takové akce se dostal domací hráč do zakončení, ale Maxian si s jeho pokusem bravůrně poradil. Po slabší pasáži to byli opět hosté, kteří se díky průnikovým přihravkám středopolařů Hovorky a Beníška dostávali do šancí. Zejména Košík měl dvě příležitosti ke skórování, jenže neúspěšně.

A tak si vzal slovo libodřický snajpr Milan Pánek, který převzal přihrávku od Pohanky, poradil si s dvěma obránci a poslal míč nechytatelně za Stoupova záda - 1:2. Hned v zápětí běžel sám na branku Strejček, kterého domácí brankář Stoupa fauloval a dostal za to "jen" žlutou kartu. Do konce poločasu se nic vážnějšího nestalo.

Bečvarečtí srovnat nedokázali

Druhá půle moc fotbalové krásy už nenabídla. Způsobeno to bylo i stavem hřiště, které se za deště stalo spíše jako orné pole. A proto to bylo spíše o boji ve středu hřiště. Hosté hrozili spíše ze standardních situací, ale žádnou nevyužili. Po jedné měl nejblíže ke gólu Hovorka, který se snažil míč  doklepnout do sítě po přihrávce Dittricha, ale neúspěšně.

Domácí jako po celý zápas hrozili spíše z brejkových situací, ale naštěstí obrana hostů odolávala. A když ne, měla jistotu v brankáři Maxiánovi, který všechny pokusy domácích v druhé půli pokryl. V 86.minutě  se řítil domácí hráč sám na bránu, ale Dittrich ho riskantním skluzem zastavil a odvrátil na roh. Do konce zápasu bez šance na obou stranách.

Autor reportáže: Václav Dittrich (LIB)

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: Zápas začal brankou hostí již v 10.min zápasu. Podařilo se nám brzy vyrovnat, ale ještě do poločasu Libodřice daly druhý gól. První poločas byly Libodřice více na míči a byly i nebezpečnější. Po přestávce jsme se dostali více do hry a měli jsme i více šancí. Zahodili jsme dvě stoprocentní šance a to nás stálo body. Myslím, že to byl remízový zápas, první poločas patřil hostům, druhý nám. Ale hraje se na góly a tam byly Libodřice efektivnější. Teď nás čeká minimálně dvouzápasová pauza, trénovat ale budeme asi jako ostatní týmy. Musíme se dát zdravotně do pořádku, když se obávám, že ta pauza bude delší než jen dva zápasy. Ale připraveni být musíme a chceme.

FK Libodřice
Václav Dittrich, hráč: Před zápasem se řešilo hodně otazníků sestavy. Utkání se hrálo souběžně s B týmem a muselo se řešit, kdo vůbec nastoupí. Do branky musel Maxián a do útoku šel pod tlakem zraněný Pánek. Na utkání z osobních důvodů nedorazil Šafránek. Utkání dle očekávání bylo bojovné. Naštěstí jsme urvali všechny tři body. Chci všem hráčům poděkovat za předvedený, bojovný výkon. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně výkony Maxiana, Pánka a Hovorky.